BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
3.4 1 1 1 1 1 Ocena 3.40 (5)
ZŁAPANY PRZEZ FOTOPUŁAPKĘ

Tym razem nie złodziej drzewa czy też ktoś, kto wywozi śmieci do lasu, a niezwykły okaz, został złapany przez fotopułapkę w barlineckich lasach. Jak podaje Nadleśnictwo Barlinek, do swojego gniazda powrócił właśnie bocian czarny. Jest to niezwykle płochliwy ptak, który w przeciwieństwie do bociana białego, raczej ukrywa się przed ludźmi.

 

REKLAMA

   

Gniazduje w lasach i na swój dom obiera z reguły duże drzewa liściaste, w okolicach m.in. stawów rybnych, dolin rzek, jezior. Fotopułapka przy jego gnieździe, została umieszczona dzięki współpracy Nadleśnictwa Barlinek z Leśnym Zakładem Doświadczalnym SGGW w Rogowie. Bocian czarny, nazywany hajstrą, odżywia się głównie rybami, płazami i drobnymi bezkręgowcami. Osiąga wysokość do 100 cm, a rozpiętość jego skrzydeł wynosi od 145 do 155 cm. Dorosły osobnik może ważyć 3 kg. 

Bocian czarny w Polsce, z uwagi na przynależność do gatunków nielicznych, podlega ochronie ścisłej, a wokół miejsc rozrodu są wyznaczone strefy ochrony. Gniazdo bociana czarnego jest chronione całorocznie w promieniu 200 m, a w okresie od 15 marca do 31 sierpnia w promieniu 500 m, co oznacza, że w tej strefie nie jest prowadzona żadna gospodarka leśna. Jak udało nam się dowiedzieć, w Nadleśnictwie Barlinek gniazdują dwie pary bocianów czarnych.

 

M.Przybylska

 

Do swojego gniazda właśnie przyleciał Bocian czarny..... Zarejestrowaliśmy ten fakt dzięki fotopułapce zamontowanej...

Opublikowany przez Nadleśnictwo Barlinek Piątek, 18 marca 2022

 

 

Komentarze

+10

Guest

Jak pięknie aż miło popatrzeć że wiosna idzie wielkimi krokami a świadczy chyba o tym w Barlinku jest czyste powietrze i ładny krajobraz może w przyszłości pokażecie nam całą parę i ich małe potomstwa

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.