Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
4.0769230769231 1 1 1 1 1 Ocena 4.08 (13)
KRADŁA KROKUSY W DELCIE PŁONI

W ubiegłym roku zastanawiano się, czy z sadzonych w Parku im. Emanuela Laskera cebulek, na wiosnę wyrosną piękne krokusy. W połowie marca okazało się, że kwiaty zaczęły wychodzić z ziemi, i cieszą oczy odwiedzających to miejsce swoimi wyjątkowymi barwami. Park od razu odżył, zrobił się kolorowy, jednak to co cieszy oczy jednych, drugich nie wiadomo po co, kusi do zabrania.

 

REKLAMA

 

Najwyraźniej pani, która wykopała część cebulek, spodobały się na tyle wyjątkowo, że chciała mieć je tylko dla siebie. Amatorka kwiatów została przyłapana przez mieszkańca miasta. Ten na miejsce zdarzenia wezwał patrol Policji. Pani z rozbrajającą szczerością przyznała, że kradła krokusy. Okazuje się jednak, że za swój wyczyn żadnej kary nie poniesie. Policjanci panią wylegitymowali, pouczyli i nakazali wykopane krokusy z powrotem umieścić w ziemi. Na tym sprawa się zakończyła. 

W mieście trwają wiosenne porządki. Nasadzane są nowe kwiaty m.in. na Rynku Miejskim. Czy można sobie je przyjść i wyrwać, bo będą ładniej wyglądały gdzie indziej? Jak kiedyś dawno pisał poeta „oto jest pytanie”. Choć każdy odpowiedź na nie zna, to i tak jesteśmy ciekawi Waszego zdania.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, inicjatorką posadzenia kwiatów w Delcie Młynówki, była radna RM Bernarda Lewandowska. Wówczas cebulki krokusów sadzili najmłodsi i ci nieco starsi mieszkańcy miasta. Wszystko po to, żeby choć w części park stał się podobny do szczecińskich Jasnych Błoni, gdzie o tej porze roku, krokusy stanowią wielką atrakcję.

 

Jacek Słomka

Foto: Czytelnik

 

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
A ja bym się zgodziła z werdyktem, żeby nie karać skoro Pani się przyznała, pod warunkiem, że poza oddaniem ukradzionych tyle samo musiałaby dokupić nowych i własnoręcznie je posadzić.

Przyznała się , a gdyby nie została złapana,to po kwiatkach zostałyby tylko dziury
+6

Guest

Jestem oburzona złodziejskim zachowaniem tej Kobiety. Osobiście kupiłam sporą ilość sadzonek na rzecz piekna naszego wspolnego Parku, pomagalam przy sadzeniu, a tu takie zachowanie dorosłej osoby.
Wstyd i hańba tej Kobiecie.
-2

Alek

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W parku Laskera nie płynie Płonia tylko Młynówka, a delta to jest ujście rzeki. Także na pewno nie jest to delta Płoni.
Jak ktoś powie że jest w delcie Płoni w Barlinku to gdzie go będzie inna osoba szukała ...na rynku czy w delcie Młynówki.A czy ktoś będący na wodzie blisko dużej wyspy na naszym jeziorze powie że jest czy wyspie łabędziej...są miejsca rozpoznawalne i takie które mają swoją poprawną a za razem nieznaną nazwę ,więc nie czepiajmy się tego i wszyscy będą szczęśliwi...


Przez wiele lat jak pamiętam,używało się nazwy Płoni,nawet jak byłam w podstawówce była taka piosenka o Barlinku,nie wiem czy jeszcze ktoś może pamięta i były słowa że u nas płynie rzeka Płonia...Później stwierdzono, że poprawnie to rzeka(rzeczka)Młynówka.

Dlaczego nie mamy używać właściwych nazw ? Bo kiedyś mówiono ,że to Płonia i że to delta ? I na pewno "nikt potem nie stwierdził" że to Młynówka tylko zawsze była to taka nazwa tej rzeczki i nikt nie "zmienił" nagle źródeł Płoni bo od zawsze były w tym samy miejscu . Ja pamiętam też ,że to była Smródka ,uroczo dryfiła latem i zimą i "każdy" wiedział o który ciek wodny chodzi . Ta część Parku Laskera to de facto wyspa . Wiem ,że zwyczajowo mówi się o tym miejscu "delta Płoni" ale i z deltą i z Płonią nie ma to nic wspólnego ... A czy mowa potoczna wygra z faktami to zależy od nas i "pielęgnując" potoczne nazewnictwo będziemy określać to miejsce jako "delta Płoni" czy mówiąc poprawnie " wyspa przy początku Młynówki" zależy od nas .
+6

Guest

A ja bym się zgodziła z werdyktem, żeby nie karać skoro Pani się przyznała, pod warunkiem, że poza oddaniem ukradzionych tyle samo musiałaby dokupić nowych i własnoręcznie je posadzić.
-5

Guest

Cytuję Guest:

Rączki obcinać, palce wyłamywać, stawiać pod pręgierzem - mała szkodliwość społeczna? A jak to policjant obliczył? Ile kosztuje cebulka, ile kosztuje czas pracy wolontariuszy, ile kosztuje utrata widoku, ile kosztuje głupota złodziei?

Dobrze ,że sędzią nie jesteś bo za większe przewinienie zapewne by kara śmierci była :o Wolontariusz jak sama nazwa wskazuje robi za free.Taki jego wolny wybór.
+6

Guest

Cytuję Guest:
Ten naród ma złodziejstwo we krwii, ale to zawsze młodzi sa wszystkiemu winni.

Mów za siebie.Podjedź do Rosji to zobaczysz dopiero złodziejstwo i porównasz.Ta Pani to nie cały naród i w dziedzinie pospolitego złodziejstwa zmalało ,ale widocznie jeszcze o tym nie wiesz i się zatrzymałeś/aś na czasach komuny. Stąd taka krzywdząca ocena .Maruderów w każdej nacji znajdziesz.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W parku Laskera nie płynie Płonia tylko Młynówka, a delta to jest ujście rzeki. Także na pewno nie jest to delta Płoni.
Jak ktoś powie że jest w delcie Płoni w Barlinku to gdzie go będzie inna osoba szukała ...na rynku czy w delcie Młynówki.A czy ktoś będący na wodzie blisko dużej wyspy na naszym jeziorze powie że jest czy wyspie łabędziej...są miejsca rozpoznawalne i takie które mają swoją poprawną a za razem nieznaną nazwę ,więc nie czepiajmy się tego i wszyscy będą szczęśliwi...


Przez wiele lat jak pamiętam,używało się nazwy Płoni,nawet jak byłam w podstawówce była taka piosenka o Barlinku,nie wiem czy jeszcze ktoś może pamięta i były słowa że u nas płynie rzeka Płonia...Później stwierdzono, że poprawnie to rzeka(rzeczka)Młynówka.
+7

Guest

I stało się tak jak pisałem gdy zakwitły....cudze łapki ...ładne kwiatki...do reklamówki i do chatki no bo po co kupować kwiatki xd xd xd xd
+1

Guest

Cytuję Guest:
W parku Laskera nie płynie Płonia tylko Młynówka, a delta to jest ujście rzeki. Także na pewno nie jest to delta Płoni.
Jak ktoś powie że jest w delcie Płoni w Barlinku to gdzie go będzie inna osoba szukała ...na rynku czy w delcie Młynówki.A czy ktoś będący na wodzie blisko dużej wyspy na naszym jeziorze powie że jest czy wyspie łabędziej...są miejsca rozpoznawalne i takie które mają swoją poprawną a za razem nieznaną nazwę ,więc nie czepiajmy się tego i wszyscy będą szczęśliwi...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież