Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.1111111111111 1 1 1 1 1 Ocena 4.11 (9)
JADŁODZIELNIA OFICJALNIE OTWARTA

Od dziś 15 kwietnia, tuż przed świętami wielkanocnymi, swoją oficjalną działalność rozpoczęła pierwsza w Barlinku jadłodzielnia. Lodówka, zakupiona przez Lions Club Barlinek, stanęła przed budynkiem Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Strzeleckiej.

 

REKLAMA

 

To tutaj od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00, każdy kto jest głodny, może bezpłatnie częstować się jedzeniem. Jak to wygląda w praktyce? Każdy z nas, może tam przynieść żywność, której nie da rady zagospodarować. Dzieląc się, przyczyniamy się do zapobiegania marnotrawieniu jedzenia, a jak dobrze wiemy, po świętach wiele gotowych już dań, po prostu ląduje na śmietniku. Pomyślmy więc o tych, którzy nie mają co jeść nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Skąd pomysł, aby idea foodsharingu (czyli dzielenia się jedzeniem), zagościła w Barlinku?

Otóż, w lutym br. na spotkaniu z Lions Club Barlinek, dyrektor OPS Eliza Stefaniuk, przedstawiła pomysł utworzenia pierwszej na terenie gminy Barlinek jadłodzielni. Pomysł zaakceptowano, i ze środków finansowych Clubu, została zakupiona lodówka. Obudowę do niej wykonał Eugeniusz Drozdowski. Jak widać na tym przykładzie, wcale nie trzeba wielu miesięcy, aby dobry pomysł został szybko wprowadzony w życie. Dodatkowo, gmina Barlinek zostanie wpisana na ogólnopolską mapę Foodsharing.

 

M.Przybylska

Foto: Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
A dlaczego w sobotę, niedzielę i święta nie można z niej korzystać?

bo rewizję w lodówce zwyczajowo robi się po świętach :)
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A dlaczego w sobotę, niedzielę i święta nie można z niej korzystać?

Ponieważ Ośrodek jest czynny w dni robocze a lodówka znajduje się na jego placu.


Tylko szkoda bedzie jak coś w weekend sie zepsuje i w poniedziałek bedzie już do wyrzucenia
+8

Guest

Cytuję Guest:
No właśnie szkoda ,że nie można jedzenia przynieść w sobotę, niedzielę lub święta,dobrze,żeby i o tym pomyśleć

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby z Państwa inicjatywy uruchomić na terenie miasta drugą Jadłodzielnię z dostępnością przez cały tydzień :)
Ośrodek Pomocy Społecznej i plac przy Ośrodku jest zamknięty na weekend i święta, w związku z czym nie ma możliwości by obecna Jadłodzielnia była czynna w dni wolne.
+3

Guest

Cytuję Guest:
A dlaczego w sobotę, niedzielę i święta nie można z niej korzystać?

Ponieważ Ośrodek jest czynny w dni robocze a lodówka znajduje się na jego placu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.