sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
1.5 1 1 1 1 1 Ocena 1.50 (24)
BARLINECKIE ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI - ZAPROSZENIE

Gmina Barlinek, Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Feeling Dance Group zapraszają na Barlineckie Święto Niezapominajki, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę 15 maja! Impreza odbędzie się w dwóch różnych, ale jakże bliskich lokalizacjach.

 

REKLAMA

 

Tego dnia, o godz. 16.00 spotkajmy się na Barlineckim Szlaku Przygody (ul. Sportowa), przy postaci Królowej Puszczy Barlineckiej. Stamtąd punktualnie wyruszymy na trasę, na której będziemy mijać zwierzęta. Gdzieś tam właśnie, czekać na Was będzie happening, czyli spotkanie z legendami Romany Kaszczyc, etiudy teatralne przygotowane przez Teatr Poezji Wiatrak - Plantacja Wyobraźni, Szkołę Podstawową nr 1, teatr kamishibai i wystawa nieznanych jak dotąd grafik z sentencjami „Barlineckiej Romy”. O godz. 18.00 przeniesiemy się na Plażę Miejską na wyjątkowy koncert „Barlineccy artyści i goście – dla Romy”. Na koncercie wystąpią: Oleksandra Liashok (finalistka Festiwalu Piosenki Dziecięcej), Krzysztof Komorowski, Fabryka Tańca Barlinek, Anatol Wierzbicki i jego teatr, grupa artystyczna BUTW, Sonata i Nova Band. Nie zabraknie „Niezapominajkowego pokazu mody” oraz prezentacji (z możliwością zakupu) barlineckiej ceramiki. Rozstrzygniemy też konkurs plastyczny, a prace, które wzięły w nim udział, będą wystawione w specjalnej galerii. Tuż przy brzegu Jeziora Barlineckiego, przygotowane będzie ognisko. Masz ochotę na kiełbaskę? Wystarczy, że przyniesiesz ją ze sobą i będziesz mógł ją upiec. Nie chce Ci się piec? Nic straconego, bowiem przed plażą będzie stał food truck, gdzie będziesz mógł coś kupić. Wata cukrowa, czyli coś dla najmłodszych, też będzie do kupienia.

Ach! Byśmy zapomnieli, 15 maja już od godz. 11.00 przy udekorowanej niezapominajkowo „Gęsiarce” na Rynku Miejskim, będzie stało niebieski rower – tradycyjnie już, można robić sobie przy nim zdjęcia. Do czego gorąco zachęcamy.

Serdecznie zapraszamy.

 

BOK - nadesłane

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież