Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.0526315789474 1 1 1 1 1 Ocena 2.05 (19)
ŚWIĘTO BARLINECKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Inicjatorką „Święta Barlineckiej Niezapominajki”, była Romana Kaszczyc. Odbywa się ono niezmiennie 15 maja (tak jak święto ogólnopolskie). W tym roku było nie inaczej. Symbolem barlineckiego święta od trzech lat jest niebieski rower, który ustawiono tuż przy udekorowanej na niebiesko „Gęsiarce”.

 

REKLAMA

 

To właśnie on i umieszczone przy nim informacje, zapraszały mieszkańców Barlinka i turystów na zorganizowany specjalnie na tą okoliczność festyn. Pierwsza część happeningu, rozpoczęła się na „Szlaku Przygody wokół Jeziora Barlineckiego”. Tam przy postaci Królowej Puszczy prezentowano książki autorstwa „Barlineckiej Romy”, teatr kamishibai i zaproszono na spacer, na którym po drodze napotykano etiudy w wykonaniu teatru Anatola Wierzchowskiego z Dębna, młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku, Krzysztofa Komorowskiego oraz Teatru Poezji „Wiatrak”.

Przy pomoście, zaprezentowano także mało znane grafiki i sentencje autorstwa Romany Kaszczyc. Druga część imprezy, pod nazwą „Barlineccy artyści i goście – dla Romy”, odbyła się na Plaży Miejskiej. W koncercie wystąpili - Oleksandra Liashok (finalistka Festiwalu Piosenki Dziecięcej), Krzysztof Komorowski, Fabryka Tańca Barlinek, Anatol Wierzchowski i jego teatr, Anna Vedmidska, grupa artystyczna BUTW, Sonata i Nova Band. Nie zabrakło „Niezapominajkowego pokazu mody” w wykonaniu dzieci uczestniczących na zajęcia kreatywne pod opieką Anny Adamiok oraz prezentacji (z możliwością zakupu) barlineckiej ceramiki.

Wręczono też nagrody w konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Muzeum Regionalne i Centrum Informacji Turystycznej. Wybrane rysunki, zostały wykorzystane w teatrze kamishibai. Nagrody otrzymali - ex aequo Szkoła Przyspasabiająca do Pracy „Bratek” w Barlinku oraz Montessori School Barlinek. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. A byli to: Klub Samopomocy „Bratek” w Barlinku, grupy „Kotki”, „Biedronki”, „Motylki” i „Mądre sówki” z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku oraz grupy „Jeżyki” i „Kotki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Janiny Porazińskiej w Barlinku. Nagrody wręczał dyrektor BOK Andrzej Jędrzejak. Zarówno prace młodych artystów jak i te duże, Romany Kaszczyc, były prezentowane na Plaży Miejskiej. Było ognisko, food truck, wata cukrowa, kukurydza oraz przede wszystkim piękna, słoneczna pogoda, z której skorzystali mieszkańcy miasta i odwiedzili happening. Imprezę poprowadziła Katarzyna Mielcarek.

Organizatorem „Święta Barlineckiej Niezapominajki” był Barlinecki Ośrodek Kultury, Gmina Barlinek oraz Feeling Dance Group. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Barlinek.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+5

Guest

Fajne święto, wspomnienie Pani Romany. Tylko przyklasnąć. Jest jednak jeden problem, przystrojenie na niebiesko gęsiarki powoduje zabarwienie piaskowca ( jak się nie mylę ) z której wykonana jest fontanna pod samą figurą.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież