niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
1.8 1 1 1 1 1 Ocena 1.80 (15)
BUDOWA ZAPLECZA SPORTOWEGO PRZY UL. STRZELECKIEJ 

Brak zaplecza sportowego, czyli sanitariatów i szatni przy Euroboisku im. Alfreda Pluszczyka, to temat rzeka. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Boisko jest wypożyczane na sparingi drużyn z m.in. Lutówka, Recza, Choszczna, które korzystają z niego też w okresie jesienno – zimowym, a przebieranie się w lesie czy w samochodzie, nie należy do najprzyjemniejszych.

 

REKLAMA

 

Z resztą, droga prowadząca do tego miejsca, też pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co można zrobić, to co jakiś czas zasypywać dziury kruszywem. Co jest robione przez pracowników PGK sp. z o.o. Nie ma też możliwości oświetlenia drogi dojazdowej do Euroboiska ze względu na jej usytuowanie na gruntach leśnych oraz postanowienia Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z dnia 25.06.2020 r. wykluczającego możliwość realizacji doświetlenia drogi dojazdowej.

Wróćmy jednak do zaplecza sportowego. Gmina Barlinek, opublikowała właśnie ogłoszenie o zamówieniu robót budowlanych, dotyczących zadania „Budowa budynku zaplecza sportowego przy ul. Strzeleckiej w Barlinku”. Oznacza to, że machina ruszyła i już za kilka miesięcy będziemy mogli pisać o tym, że Euroboisko nareszcie wkroczyło w XXI wiek. W zamówieniu czytamy m.in. że chodzi o wykonanie od podstaw jednokondygnacyjnego budynku zaplecza sportowego o powierzchni ok. 119,73 m2 wraz z tarasem o powierzchni ok. 52 m2, wtopionego w skarpę po stronie południowej boiska, przy głównym dojeździe do terenu sportowego.

 

 

Grafika: UM Barlinek

 

Obiekt zaplecza będzie zawierał magazyn i pomieszczenie techniczne oraz szatnie i pomieszczenia sanitarne. Zostanie też wyposażony w niezbędna infrastrukturę techniczną. Na części z dachu budynku zaprojektowany został taras widokowy z siedziskami. Obiekt przystosowany będzie do korzystania przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Pomyślano też o toalecie dla osób niepełnosprawnych, która jednocześnie będzie pełniła rolę przebieralni. Termin składania ofert mija 07 czerwca. Realizacja zadania ma się zakończyć do końca 2023r. Na budowę zaplecza, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.980.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+8

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Mam wrażenie ,że głupota ma charakter wirusowy. Przecież to boisko treningowe , zakup kontenerów rozwiązuje problem. Panie i Panowie radni zacznijcie myśleć po gospodarsku , nie musicie zawsze popierać ratusza i jego nieodpowiedzialnych decyzji. Zbudować to jedno , a utrzymanie to drugie - ile będzie kosztować utrzymanie?
Jestem ciekaw czy swoje prywatne pieniądze też tak łatwo by się wydawało???


To boisko akurat na siebie zarabia, oprócz treningów grane są sparingi różnych drużyn ( do niedawna nawet Gorzowskich, bo tam nie było sztucznego, pełnowymiarowego). Więc inwestycja jak najbardziej trafna, bo wstyd gościć u siebie drużyny i przebierać się w samochodach- w środku lasu

To ile juz milionów zarobiło?
+14

Guest

Cytuję Guest:
"Na budowę zaplecza, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.980.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych". No i super. Szkoda tylko,że w naszej gminie inwestycją strategiczną nie może być np. plac rekreacyjny lub porządny plac zabaw przy szkole i przedszkolu na ul. Leśnej. Przecież tam są same małe dzieci z klas 1-3 i młodsze z przedszkola, a do zabawy mają betonowy plac, który pamiętam z lat 80-tych ubiegłego wieku! Smutne to .I CO Z TEGO ? PRZECIEŻ !!! 5 - 2 MILIONY !!! to i tak zostaje 3 miliony z miejskiej kieszeni - 3 miliony dla trampkarzy a dla DDOMu 200 tyś/rok nie było - pytanie : kiedy należy się spodziewać prywatnego szpitala na Szpitalnej w Barlinku ?....
+6

Guest

"Na budowę zaplecza, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.980.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych". No i super. Szkoda tylko,że w naszej gminie inwestycją strategiczną nie może być np. plac rekreacyjny lub porządny plac zabaw przy szkole i przedszkolu na ul. Leśnej. Przecież tam są same małe dzieci z klas 1-3 i młodsze z przedszkola, a do zabawy mają betonowy plac, który pamiętam z lat 80-tych ubiegłego wieku! Smutne to .
-8

Guest

Cytuję Guest:
Mam wrażenie ,że głupota ma charakter wirusowy. Przecież to boisko treningowe , zakup kontenerów rozwiązuje problem. Panie i Panowie radni zacznijcie myśleć po gospodarsku , nie musicie zawsze popierać ratusza i jego nieodpowiedzialnych decyzji. Zbudować to jedno , a utrzymanie to drugie - ile będzie kosztować utrzymanie?
Jestem ciekaw czy swoje prywatne pieniądze też tak łatwo by się wydawało???


To boisko akurat na siebie zarabia, oprócz treningów grane są sparingi różnych drużyn ( do niedawna nawet Gorzowskich, bo tam nie było sztucznego, pełnowymiarowego). Więc inwestycja jak najbardziej trafna, bo wstyd gościć u siebie drużyny i przebierać się w samochodach- w środku lasu
+10

Guest

Inwestycje tylko pod piłkarzy. Dla mnie piłka nożna od lat nie istnieje. Ludzie szukają innej formy zajęć sportowych ale przy tej władzy raczej się nie doczekają.
+19

Guest

Mam wrażenie ,że głupota ma charakter wirusowy. Przecież to boisko treningowe , zakup kontenerów rozwiązuje problem. Panie i Panowie radni zacznijcie myśleć po gospodarsku , nie musicie zawsze popierać ratusza i jego nieodpowiedzialnych decyzji. Zbudować to jedno , a utrzymanie to drugie - ile będzie kosztować utrzymanie?
Jestem ciekaw czy swoje prywatne pieniądze też tak łatwo by się wydawało???
+10

Guest

najważniejsze, aby szambo wytrzymało i nie przelewało ....
Kolejny obiekt, czynny cały rok, czyli kolejna grupa kosztów eksploatacyjnych i osobowych. Ile w skali roku i kto będzie pokrywał? Piłkarze posprzątają, beczkowozy wynajmą? O oświetleniu i ogrzewaniu nie wspomnę. Kto więc, płaci? Pan płaci, pani płaci? czyli???
+11

Guest

Zdecydowanie tak - jednak najpierw zadbajmy o sprawy pierwszorzędne - skończmy Pogoń i zacznijmy dolne, ni mniej ni więcej.

Jedno mi się nasuwa - po co komu TARAS? Do picia piwka przy B klasie, dla pseudo-polityków, którzy za to wezmą wziątkę, jak za Sportową?

Znając życie - po wyborach - rozkopane będzie i tu i tu i będzie stało kolejne 5 lat ;).
+17

Guest

Cytuję Guest:
Potrzeba 4 szatni. Taniej by było postawić takie kontenery , jak na Orliku.

Przy budowie trzeba było pomyśleć. Ale to miało być boisko szkoleniowe.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.