Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)
PODRZUCAJĄ ODPADY

Co pewien czas do naszej redakcji napływają sygnały, o podrzucanych odpadach pod wiaty śmietnikowe. Dzieje się tak na terenie całego miasta. Ostatni sygnał dotyczy ulicy Armii Polskiej.

 

REKLAMA

 

Czytelnik pisze m.in.:

 

„Chciałbym poruszyć temat podrzucanych śmieci pod śmietniki, praktycznie w centrum miasta tuż obok Ratusza na ulicy Armii Polskiej. Jakaś osoba/osoby podrzucają swoje worki pod śmietnik, następnie takie worki są rozrywane m.in. przez zwierzęta i mamy jeden wielki bałagan. Z tego bierze się pełno robactwa i szczurów na osiedlu. Jutro pewnie odpowiednie służby to posprzątają, ale po południu będzie tak, jak przed posprzątaniem. Co można z czymś takim zrobić, oprócz zgłoszeń do Piasta?”

Podrzucone śmieci można spotkać w wielu miejscach w Barlinku. Od opon, po gabaryty, stare ubrania, budowlane resztki. Za uprzątnięcie tego zapłacą mieszkańcy, do których należą wiaty śmietnikowe. Stąd nasze pytanie do czytelników. Jaki widzicie sposób, aby do takich zdarzeń (podrzucania śmieci) nie dochodziło?

 

Jacek Słomka  

 

  

Komentarze

+2

Guest

Wszyscy byle od siebie kazdy podrzuca drugiemu .
Brudasy aż wstyd. Jakim trzeba byc stuknietym zeby jechac na inne osiedle smieci wyrzucic.rece opadaja.
Same Janusze
+3

Guest

Cytuję Guest:
Większość podrzucanych śmieci pod zamknięte wiaty jest tylko skutkiem ubocznym tego zamykania wiat na klucz.

na zdjęciu widzisz wiatę otwartą i masę śmieci.
+9

Guest

Mieszkam na ul Różanej i codziennie jestem świadkiem takich sytuacji. Miałem okazję zwrócić uwagę osobie ,która pozostawiła śmieci obok boksu, z przykrością stwierdzam że to nasi goście z za wschodniej granicy przyczyniają się do takiego zaśmiecania. Wynajmujący Ukraińcom mieszkania nie udostępniają im kluczy od boksów śmietnikowych i mamy efekt. Niepokojące jest to ,że nie zgłaszana jest ilość osób zamieszkujących wynajmowane mieszkania przez właścicieli,a lokatorzy robią co chcą.
+4

Guest

Sam wdzalem jak te pojemniki na na odzerz używaną ta firma to ściema lepsze sobie wybierają a gorsze zabierają do PCK a buty i zabawki zostawiają pod śmietnikami i potem jest bałagan w naszym mieście w barlinku
+10

Guest

Drodzy państwo podrzucanie śmieci to plaga w Barlinku. Jestem mieszkańcem Górnego Tarasu , osiedle jest monitorowane a podrzucanie opon , części tapicerek jest nagminne. Nawet mieszkańcy okolicznych spółdzielni i wspólnot podrzucają śmieci jedni drugim a co jest najciekawsze ,że mieszkańcy domków jednorodzinnych przywożą śmieci na te nasze osiedle. Sam byłem świadkiem jak podjechał biały bus opel i państwo wyrzucali z przestrzeni bagażowej pod śmietnik. Pytam więc po co jest monitoring ? Płaci się za niego nie małe pieniądze a tak naprawdę jest bezużyteczny. Przecież można namierzyć kto podrzuca śmieci z auta, opony itp i obciążyć takiego delikwenta usunieciem śmieci i konkretnie ukarać .
+16

Guest

Dzien dobry :) Jestem ciekaw ,czy wszyscy którzy wynjmują stancje ,domy ,pokoje oplacają wywóz odpadów za Swoich lokatorów.Pozdrawiam serdecznie
+2

jacuś

Cytuję Guest:
Niestety, ale nasze skąpe administracje wspólnot powinny założyć monitoring miejsc wrażliwych, takich jak np otoczenie śmietników, punktów segregacji odpadów. To wiele nie kosztuje, a ograniczy draństwo. Może wówczas tony kartonów trafią do pojemnika, worki ze śmieciami nie znajdą się na trawniku, a meble i inne gabaryty pojadą prosto na Szpitalną

mam pytanie co dalej zrobić z nagraniem ,nie wolno bez zgody policji upubliczniać wizerunku ,mała szkodliwość społeczna szkoda pieniędzy

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież