BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
O KRAJOWY FINAŁ W KOŁOBRZEGU

Piłka nożna w wykonaniu najmłodszych to najradośniejsza jej odmiana. I takie właśnie rozgrywki odbędą się w najbliższy wtorek 31 maja br. na boisku „orlik” Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Leśnej. W tym dniu odbędą się tam zachodniopomorskie eliminacje w ramach VI ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego dla dzieci z małych miejscowości (do 25 tys. mieszkańców) i wsi.

 

REKLAMA

 

BASF PROCAM CUP 2022. Ideą przewodnią tych zawodów jest wspieranie i umożliwianie oraz realizacja pasji dzieci z tych obszarów. Impreza ta ma także charakter wizerunkowy, mający na celu budowanie pozytywnego postrzegania firm BASF i PROCAM wśród grupy docelowej. 

Mistrzostwa te rozgrywane są dwuetapowo. Obecnie w ośmiu ośrodkach na terenie całego kraju rozgrywane są eliminacje, z których tylko zwycięzcy spotkają się w wielkim finale 18 czerwca br. w Kołobrzegu. Do tej pory grupy kwalifikacyjne odbyły się w Bruskowie i Ryjewie (Pomorskie), Lidzbarku Warmirskim (Warmińsko-Mazurskie ) i Słupnie (Mazowieckie). We wtorek zagrają w Barlinku, a potem jeszcze w Krobi (Wielkopolskie), Środzie Śląskiej (Dolnośląskie) i Zarzeczu (Podkarpackie).

W turnieju tym biorą udział amatorskie kluby sportowe oraz drużyny reprezentujące szkoły. W skład każdego zespołu wchodzą chłopcy rocznika 2011 i młodsi, a regulamin dopuszcza także udział dziewcząt o rok starszych. Organizatorzy tych rozgrywek przygotowali bardzo bogaty zestaw nagród dla wszystkich ekip startujących w eliminacjach. Każda otrzymuje komplet strojów piłkarskich, a wszyscy młodzi piłkarze z turniejów regionalnych nagradzani są pamiątkowymi medalami. Ponadto zespoły dostają puchary, a wybrany najlepszy zawodnik danej drużyny zdobywa statuetkę i nagrodę rzeczową. Zwycięzca turnieju finałowego w Kołobrzegu (organizatorzy fundują pobyt, nocleg i wyżywienie) otrzyma główne trofeum BASF PROCAM CUP 2022 i nagrodę naczelną turnieju w postaci wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski. Wszyscy finaliści wrócą do domu z pucharami, medalami i upominkami rzeczowymi.

 

 

Ale żeby pojechać nad Bałtyk trzeba najpierw wygrać barlineckie eliminacje. Na sztucznej murawie „orlika” przy ul. Leśnej rywalami drużyny SP nr 1 w Barlinku (opiekun mgr Leszek Wieczorek) będą: SMS SP3 Gryfice, UKS Piast Junior Chociwel, KS AP Złocieniec, UKS Torzym i AP Gryf Kamień Pomorski. Rywalizacja odbędzie się systemem „każdy z każdym”, a wszystkim obecnym na boisku towarzyszyć będzie „Findus”, oficjalna maskotka tego sportowego wydarzenia. Początek turnieju planowany jest na godzinę 10.00, a swój udział w tej części zawodów zapowiedział Burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński.

Na ul. Leśnej piłkarskich emocji na pewno nie zabraknie. Będzie tam to wszystko co stanowi o pięknie futbolu – zacięte pojedynki „jeden na jeden”, efektowne parady bramkarzy, czy bramki „stadiony świata”. Kto w wtorkowe przedpołudnie dysponuje wolnym czasem, nie powinien przegapić takiej okazji. Powinien przyjść na urokliwie położone boisko, otulone obecnie wiosenną szatą zieleni okolicznych drzew, a na pewno nie pożałuje.

Barlineckie eliminacje BASF PROCAM CUP 2022 odbędą się przed Dniem Dziecka. Oby nasi młodzi piłkarze z „Jedynki” sprawili sobie na to radosne święto sportowy upominek w postaci przepustki do Kołobrzegu.

Zachęcamy do odwiedzania stron procamcup.pl. Transmisja live z każdego turnieju eliminacyjnego i wielkiego finału dostępna będzie także na Facebook‘u basfprocamcup 2022.

 

A.K.

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.