piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
REKORD ŻYCIOWY SOFII ENNAOUI!

Ostatnio informowaliśmy, że Sofia Ennaoui wróciła do startów. We wtorek pobiegła na 1500 metrów w Ostrawie, dzisiaj nasza reprezentantka pobiła swój rekord życiowy na 800 metrów podczas 68. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie!

 

REKLAMA

  

Długo jej nie oglądaliśmy, ale teraz możemy obserwować Sofię z wielką przyjemnością. Blisko dwa lata bez startów, ale nie był to zmarnowany czas, co pokazała w Chorzowie. Ennaoui rozpoczęła bieg na 800 metrów w swoim stylu, zbiegła do wewnętrznej na końcu stawki. Pod koniec pierwszego okrążenia zaczęła się przesuwać, ominęła kilka rywalek, a na prostej przeciwległej wyprzedzała kolejne zawodniczki i biegła jako trzecia.

Na ostatniej prostej Sofia przyspieszyła, goniła rywalki, ale te okazały się mocniejsze. Polka dobiegła do mety trzecia. To było jednak mniej ważne - nasza zawodniczka ukończyła bieg z fenomenalnym czasem! Na tablicy wyświetliło się 1:58.98! Sofia Ennaoui pobiła swój rekord życiowy na 800 metrów, który przy jej nazwisku widniał od 2015 roku. Tym samym reprezentantka Polski i AZS UMCS Lublin po raz pierwszy złamała barierę dwóch minut i na kolejną imprezę pojedzie już z nową "życiówką". Tym samym Sofia Ennaoui uzyskała minimum na mistrzostwa świata i Europy i teraz może wybierać, czy pobiegnie na tych najważniejszych imprezach na 800 metrów, czy na 1500 metrów.

Najlepsza w Chorzowie na 800 metrów była Diribe Welteji. Etiopka wygrała z czasem 1:58.28, a druga była Jemma Reekie z czasem 1:58.44.

 

- Czuję, że wielu ludzi cieszy się z mojego powrotu, i ja się cieszę, że wracam. Jest to coś, co mi sprawia ogromną przyjemność. Byłam delikatnie zdenerwowana, bo nie wiedziałam czego się spodziewać. To są moje pierwsze starty od dwóch lat. Myślę, że jest forma na połamanie "magicznej bariery", którą połamałam w 2020 roku (czasu poniżej 4:00.00 na 1500 metrów). Po Ostrawie jeszcze ciężko trenowaliśmy. Uważam, że jestem w stanie złamać już rekord Polski - mówiła nasza zawodniczka w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

Przypomnijmy, że Sofia Ennaoui w 2020 roku przebiegła 1500 metrów z czasem 3:59.70. Co ciekawe, to także miało miejsce w Chorzowie, jak dzisiaj. Drugi raz rekord życiowy Sofia bije właśnie na tym obiekcie. Rekord Polski na 1500 metrów, o którym była mowa, to czas 3:59.22. Kiedy zostanie złamany przez Ennaoui? Kolejna okazja już w najbliższy weekend, kiedy to odbędą się mistrzostwa Polski seniorów w Suwałkach.

 

Dawid Lis

Zdjęcie archiwalne: Tomasz Woźniak

 

1:58:98 PB🤯☄️ #stepbystep #800m 📸: Running Creatives

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Niedziela, 5 czerwca 2022

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.