Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
BĘDĄ BILI REKORDY

Wiosenne miesiące maj i czerwiec to najlepsza pora do organizacji masowych, ruchowych imprez plenerowych dla dzieci i młodzieży. Na „orliku” Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Leśnej nie ucichły jeszcze echa niedawnego mundialu BASF PROCAM CUP 2022, a już w najbliższy czwartek 09 czerwca br. zawita tam kolejny, ogólnopolski projekt sportowy pn. „FESTIWAL REKORDÓW NA ORLIKU 2022”.

 

REKLAMA

 

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest FUNDACJA „ORŁY SPORTU” z Pucka, która kieruje ją do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Ma ono przede wszystkim promować sport jako alternatywę dla telefonów komórkowych i komputerów, które stały się obecnie pasją młodych ludzi. Ma również pobudzać u nich nawyki do aktywnego, prozdrowotnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Tegoroczna edycja tej imprezy jest drugą, a do Barlinka trafiła – jak wiele innych – za sprawą animatora sportu „orlika” z ul. Leśnej, Marka Kurzawskiego. Ogółem w całej Polsce jest 10 miejscowości, gdzie dziewczęta i chłopcy wezmą udział w ośmiu konkurencjach o charakterze sprawnościowym. Będą skakać, biegać, strzelać i rzucać do bramki, będą pchać kulą, będą bić swoje dotychczasowe rekordy w tej rywalizacji. Każde uczestniczące w tej sportowej zabawie dziecko otrzyma medal oraz atrakcyjne gadżety, a najlepsi z poszczególnych drużyn zostaną uhonorowani pucharami. W tych słonecznych, wesołych igrzyskach udział wezmą 9-cio i 10-cio latkowie barlineckich szkół SP 1, SP 4, „Radosnej” i z Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek”.

 

 

Niewątpliwą atrakcją tego spotkania będzie udział w nim polskiego paraolimpijczyka, dwukrotnego czempiona olimpiad, lekkoatlety specjalizującego się w skoku wzwyż, Macieja Lepiato. Zaplanowane są również inne frajdy dla milusińskich sportowców w postaci dmuchanych zamków, malowania twarzy, waty cukrowej i popcornu. Ponadto młodzi uczestnicy tych sportowych zmagań będą mogli posilić się pizzowym posiłkiem, napojami oraz owocami. Do sportowego święta włączają się także rodzice i dziadkowie startującyh dzieci, którzy nagrodzą swoje pociechy własnymi wypiekami.

Czwartkowy „FESTIWAL REKORDÓW NA ORLIKU 2022” finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego uroczyste otwarcie planowane jest na godz. 9.00. Oby jego uczestnikom dopisała wiosenna, słoneczna pogoda, co w przypadku takiej plenerowej imprezy stanowi w dużej mierze o jej powodzeniu.

 

A.K. – nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.