BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Kolejne podpalenie?
Co pewien czas, wybuchają pożary na terenie byłych zakładów drzewnych na ul. Jeziornej. Dzisiaj (19. stycznia) nad ranem, po raz kolejny straż pożarna dostała wezwanie do palącego się tam budynku. - Przyjechaliśmy na miejsce tuż po godz. czwartej rano - opowiada jeden ze strażaków.

- W ogniu był już cały długi dach, jednego ze znajdujących się tutaj budynków. Akcja gaśnicza była o tyle trudna, że palący się obiekt trzeba było polewać wodą z góry. - Dlatego musieliśmy to robić m.in. z sąsiadującego z nim obiektu. W gaszeniu pożaru udział brało siedem jednostek straży pożarnej z Myśliborza, Mostkowa, Sulimierza, Karska i Rychnowa.

REKLAMA

Po zakończeniu gaszenia, strażacy wspólnie z policjantami przeszukali miejsce pożaru. W zgliszczach budynku na nikogo nie natrafiono. Przyczynę powstania pożaru ustali biegły z zakresy pożarnictwa.

A swoją drogą, nie mają te tereny szczęścia zarówno do inwestorów, jak i zbierających się tam amatorów taniego wina, czy też bezdomnych. Teren praktycznie nie zabezpieczony, stoi dla wszystkich otworem. Stąd pożary budynku tuż przy wejściu na teren byłego zakładu, jak i pożary innych budowli.

Co pewien czas temat starego tartaku powraca na sesjach Rady Miasta. Mówi się o koncepcjach jego zagospodarowania, planach na przyszłość. Szkoda, że tylko się mówi.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/drzewne/1/] title:=[Foto: Zdjęcia nadesłane przez naszego czytelnika - dziękujemy]  cols:=[4]}
{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/drzewne/] title:=[Foto: Marek Kupczyński] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.