niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
SOFIA ENNAOUI WRÓCIŁA NA TRON!

Nasza zawodniczka w piątek zdobyła kolejne złoto mistrzostw Polski na 1500 metrów, które odbywają się w Suwałkach. Tym samym, po roku pauzy w tych zawodach, Sofia Ennaoui ponownie została mistrzynią Polski na swoim koronnym dystansie.

 

REKLAMA

  

Początkowo ten start miał się odbyć w czwartek, jednak ze względu na ulewne deszcze w Suwałkach, rywalizacja została przesunięta na dzień kolejny. Sofia Ennaoui zazwyczaj po starcie schodzi na koniec stawki, tak też było w przypadku walki o złoto w Polsce, mimo że tempo biegu nie było zbyt szybkie. Można było stwierdzić nawet, że było ono bardzo powolne. Dopiero w połowie dystansu nasza zawodniczka zaczęła się przesuwać w stawce, ale rywalki próbowały ją blokować. Na ostatnim okrążeniu Sofia przyspieszyła, trzymała się przed nią cały czas Eliza Megger, która nie chciała odpuścić. Na ostatniej prostej najmocniejsza była jednak podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka, która atakowała po drugim torze. Ostatecznie Sofia Ennaoui zdobyła złoto z czasem 4:30.22. Nie o czas jednak chodziło, a o medale.

Po wywalczeniu złota Sofia Ennaoui szykowała się... na trening. - Takie są ustalenia z moim szkoleniowcem. Stosuję się do tego, także wychodzę za chwilkę na trening - mówiła w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

 

- To był bieg typowo taktyczny, bardzo wolny. Myślałam, że pierwsza część będzie szybsza. Nie mniej cieszę się, że zdobyłam złoty medal. Taki był mój cel na ten bieg. Nie ukrywajmy, że mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami. Biegi na mityngach są bardzo szybkie, są to starty typowo na życiówki. Ten był nieco inny. Fajnie, że mogłam taką taktykę przetestować. Jestem przekonana, że jestem super przygotowana i wiem, że mogę naprawdę szybko biegać - mówiła w studiu TVP Sport.

 

Sofia Ennaoui wróciła po niemal dwóch latach przerwy i od samego początku notuje bardzo dobre wyniki, w tym także rekord życiowy na 800 metrów.

 

- Mam taki charakter, że jestem zdyscyplinowana i zawzięta. Tak właśnie startuję, tak wracam do sportu. Nie wyobrażam sobie, żeby rywalizować na pół gwizdka. Jestem taką osobą, że albo przykładam się w stu procentach albo wcale tego nie robię. Po tej przerwie jestem spokojna, poukładam sobie wszystko w głowie. Przede wszystkim te lata w sporcie dały mi wiele rozsądku, szerszego spojrzenia na sport. Widać, że w ogóle się nie denerwowałam - oceniła na antenie TVP Sport mistrzyni Polski na 1500 metrów.

 

Dawid Lis

 

Po raz szósty - Mistrzyni Polski Seniorów w biegu na 1500m!🥇🏆🥰 @pkn.orlen | @orlenteam_official | @miastolublin | @azsumcslublin | @cwz_sport

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Piątek, 10 czerwca 2022

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.