niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W OSINIE

Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi datuje się od roku 1995, będącego w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku. Natomiast od roku 2012 jest samodzielną jednostką gminną, działającą w obszarze pomocy społecznej, realizującą zadanie gminy zlecone z zakresu administracji rządowej. 

 

REKLAMA

 

Obecnie oferta Domu przeznaczona jest dla następującej grupy odbiorców:

  • osoby przewlekle psychicznie chore (m. in. schizofrenia, zaburzenia psychotyczne, afektywne zaburzenia nastroju, zaburzenia nerwicowe) – typ A,
  • osoby z niepełnosprawnością intelektualną- typ B,
  • osoby wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych (m.in. zaburzenia psychiczne o podłożu organicznym, zaburzenia osobowości, zaburzenia psychiczne towarzyszące zespołom otępiennym oraz chorobom neurodegeneracyjnym, zaburzenia zachowania) – typ C.

Dla osób wykazujących powyższe zaburzenia oferujemy bezpłatne usługi w zakresie: terapii zajęciowej, rehabilitacji ruchowej, a także pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, pomoc w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych oraz poradnictwo psychologiczne, świadczone przez wykwalifikowaną kadrę.

Zapewniany również bezpłatny dowóz / odwóz do / z placówki oraz codziennie ciepły posiłek.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Osinie działa w trybie dziennym (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7.30 do 15.30. Placówka posiada miejsca dla 35 uczestników, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami mamy możliwość świadczenia usług dla dodatkowych osób w ilości nie wyższej niż 20% miejsc w Domu.

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 957462315 lub osobistego w siedzibie placówki: Osina 19a, 74-320 Barlinek.

 

ŚDS w Osinie - nadesłane

 

Opublikowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Osinie Środa, 25 maja 2022

 

Komentarze

-1

Guest

No proszę ile ciekawych zajęć, bo na oddziale opieki krótko i długoterminowej i rehabilitacji,to nawet lekarza nie ma .moze ktoś się tym zajmie A w ogłoszeniu do składania podań O przyjęciu na oddział, tak pięknie napisane.tam nic nie ma ,tylko dobra opieka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.