Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Euroklasa w PG NR 1
W roku szkolnym 2008/2009 została utworzona klasa europejsko-językowa, która działa już pół roku. Uczęszcza do niej 25 uczniów: 14 dziewcząt i 11 chłopców. Mamy więcej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Jesteśmy podzieleni na dwie grupy językowe: angielską i niemiecką.

Grupa języka niemieckiego współpracuje z Instytutem Goethego - "Interverbum", którego koordynatorem jest dr Arkadiusz Wrzesiński. Jedna z dziewcząt urodziła się w Niemczech, a jeden z chłopców w Danii. Ten fakt dodatkowo nadaje naszej klasie wyjątkowego charakteru.

Między nami- uczniami panuje miła i wesoła atmosfera. Lekcje są bardzo przyjemne i mijają nam w zaskakującym tempie. Staramy się angażować w życie szkoły: przeprowadziliśmy konkurs na najszybszego SMS-a, zorganizowaliśmy "Dzień Gotycki", skonstruowaliśmy tor przeszkód dla samochodzików sterowanych pilotem. Za udział i wytrwałą rywalizację zwycięzcy powyższych przedsięwzięć otrzymywali słodką niespodziankę oraz "kartkę niepytkę", która zachęcała uczestników do rywalizacji.

Wychowawcą naszej klasy jest pan Cezary Michalak, nauczyciel WOS-u i historii, który współpracuje z nauczycielką  języka niemieckiego, panią Sylwią Stanisz. Jest ona naszym tłumaczem na zagranicznych wycieczkach. Na razie zwiedziliśmy co prawda tylko stolicę Niemiec- Berlin, ale planujemy także wycieczki do: Austrii, Danii oraz Czech.

REKLAMA

Nie zapominamy oczywiście o najbliższej okolicy. Byliśmy już w Międzyrzeckim Rejonie Umocnień- penetrowaliśmy bunkry, podpatrywaliśmy siedliska nietoperzy.

Jak zatem widać, jesteśmy bardzo aktywną i zgraną klasą. Lubimy ze sobą przebywać nie tylko podczas lekcji, ale także poza nimi. Patronowaliśmy akcji pisania listów do Amnesty International, która trwała przez sobotę i niedzielę. Udział w niej brali nie tylko uczniowie ale i nauczyciele, rodzice i osoby spoza szkoły. Łącznie udało nam się zebrać 342 listy. Mamy nadzieję, że będą miały wpływ na losy skazanych, o których uwolnienie prosiliśmy. 16-go stycznia poświęciliśmy całą noc na oglądanie filmów. Uważamy, że taka ,, Noc filmowa” pozwoli nam się jeszcze lepiej poznać i będzie świetną okazją do mądrych dyskusji.

Chcielibyśmy podziękować naszemu wychowawcy p. Cezaremu Michalakowi i p. Sylwii Stanisz za to, że wciąż inspirują nas do podejmowania nowych wyzwań a także p. dyr. Lidii  Kulczyckiej-Perske za duchowe i materialne wspieranie naszych pomysłów. Życzymy wszystkim naszym młodszym kolegom, żeby mogli uczyć się w takiej klasie jak nasza.
 
Opracowały uczennice Euroklasy
Ewelina Zemlik i Daria Komada

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/gim/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.