Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
2.6 1 1 1 1 1 Ocena 2.60 (5)
TRIATHLON LIPIANY 2022

Klasyczna, sprawdzona już formuła - Olimpijka (1,5km 40km 10km), Sprint (0,75km, 20km, 5km), starty  indywidualne i w sztafetach. Trasy też niezmienione, bardzo dobrze znane, czyli pływanie w jeziorze Wądół, start z plaży miejskiej przy ulicy Lipowej, kolarstwo po drodze wojewódzkiej nr. 119 na odcinku Lipiany – Mielęcin, a bieganie po promenadzie wokół miasta.

 

REKLAMA

 

Organizatorzy przygotowali też bieg na dystansie 5km, z którego dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne oraz Triathlon Dzieci i Młodzików. Jedna z największych imprez sportowych w okolicy, czyli V Triathlon Lipiany, odbył się w minioną niedzielę 19 czerwca. Wśród zawodników, także mieszkańcy naszej gminy.

Historia tych zawodów sięga roku 1984. W latach ‘80tych odbyły się ich trzy edycje. Później… długo, długo nic, aż 19 czerwca 2016r. miała miejsce ich reaktywacja. W tym roku, na zawodników czekała nie tylko piękna trasa i niezapomniane emocje, ale też pierwsze poważne uderzenie upału.

Na trasie nie brakowało więc wody, izotoników, owoców i kurtyny wodnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości oraz sportowej i czystej rywalizacji. Gratulacje, należą się też organizatorom tego wydarzenia sportowego, znanego wśród zawodników pod hasłem „…bo tu się tworzyła historia”.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież