Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.5384615384615 1 1 1 1 1 Ocena 2.54 (13)
NIECH ŻYJE KRÓLOWA WERONIKA!

Jej Wysokość Królowa Weronika – to ona przez najbliższy rok, władać będzie Puszczą Barlinecką i czuwać nad jej mieszkańcami. 25 czerwca, podczas drugiego dnia obchodów Barlineckich Świętojanek, koronowano nową Królową Puszczy Barlineckiej 2022/2023.

 

REKLAMA

  

Koronacja była częścią widowiska, przygotowanego na podstawie legendy autorstwa Romany Kaszczyc. Tegoroczna Królowa Puszczy Barlineckiej, nazywa się Weronika Poślad. W tym roku, nie towarzyszy jej Boginka Moriana, natomiast ma swoich małych pomocników – Skrzaty. Do tej wyjątkowej roli zgłosili się – Adrianna Zawadzka, Mateusz Smoła, Nela Illuchin, Stanisław Bibro, Alicja Guba i Hubert Szczepaniak. Po dwóch latach, pożegnano też skrzaty poprzedniej Królowej. Byli to: Szymon Ożóg, Jakub Florczak, Agata Wais i Amelia Łyczko. W tym barwnym widowisku, wystąpili m.in. Fabryka Tańca Barlinek, Feeling Dance Group, zespół taneczny z UTW w Myśliborzu, grupa artystyczna Barlineckiego UTW, Tomasz Polakiewicz, pracownicy BOK i przyjaciele. O wygląd Królowej, zadbała Anna Czarnecka. Nie brakowało Tęczowego Smoka z Jeziora Barlineckiego, który jest nieodzowną częścią legendy. Na wydarzenie przybyli też goście z miast partnerskich, m.in. Królowa Łabędzi z Prenzlau oraz przedstawiciele ratusza ze Schneverdingen. Królowa, po przyjęciu symboli władzy, czyli płaszcza, korony i pierścienia, który na palec założył się burmistrz Dariusz Zieliński, spotkała się z mieszkańcami Barlinka, rozdając swoje widokówki z autografami.

 

 

Dni Barlinka, to też oczywiście koncerty. Na scenie wystąpili m.in. Nova Band, Anna Turczyk, Antoni Płaczek, Anna Vedmidska, Endrju, Se7en. Gwiazdą wieczoru był zespół „Piękni i młodzi”.

Tak jak podczas pierwszego dnia obchodów Barlineckich Świętojanek, nie zabrakło licznych stoisk gastronomicznych i rzemieślniczych oraz wesołego miasteczka. Była też Fundacja Przyjaciele Czterech Łap, która wspólnie z małymi mieszkańcami Barlinka i ich rodzicami, wykonywała hotele dla owadów. Imprezę poprowadziła Katarzyna Mielcarek.

Ostatni dzień obchodów Dni Barlinka, to Sobótka w wykonaniu Teatru Poezji Wiatrak. Sobótka odbędzie się 26 czerwca o godz. 21.30 na Plaży Miejskiej.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+58

Guest

Cytuję Guest:
To super lokalizacja. Raz wroku to nie co dzień. Dajcie luz.

Co w tej lokalizacji jest super? Stare zakłady drzewne? Dla mnie tam powiewa patologiczną i mroczną atmosferą. Nie porównanie do dawnych Dni Barlinka na stadionie. Z widokiem na jezioro. Zupełnie inny klimat.
+64

Guest

Może warto by w końcu pomyśleć o zmianie lokalizacji takich imprez. Mieszkańcy okolicznych osiedli mają już dość tego typu "atrakcji". Najpierw głośna muzyka, a po niej całonocne wrzaski niektórych uczestników imprezy i "poprawiny" w parku przy cmentarzu. Ale cóż się dziwić - w końcu w pobliżu nie mieszka burmistrz, zastępca ani żaden z radnych, to jest im pewnie na rękę taka lokalizacja, bo oni mają spokój.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież