niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)
JUBILEUSZOWE SPOTKANIE KOŁA SENIORÓW

Dokładnie dziesięć lat temu, w 2012 roku, z inicjatywy byłych zawodników, trenerów i działaczy klubowych, powstało Koło Seniorów przy Pogoni Barlinek. 06 lipca spotkali się w Bowling Bar, by świętować ten jubileusz. To wyjątkowe spotkanie, to nie tylko wspomnienia, ale także wyróżnienia.

 

REKLAMA

 

Złotą Odznaką Honorową ZZPN odznaczony został Tadeusz Nowicki – w latach 2016 – 2020 prezes CRS Pogoń Barlinek, a obecnie wiceprezes CRS Pogoń Barlinek. Srebrną Odznaką Honorową ZZPN odznaczony został Thomas Wehling – w latach 2016 – 2020 wiceprezes CRS Pogoń Barlinek oraz sponsor klubu. Srebrną Odznaką Honorową ZZPN odznaczony został Ksawery Sikorski – w latach 2016 – 2020 członek zarządu CRS Barlinek. Złotą Honorową Odznaką PZPN odznaczony został Karol Gorwa.

Podczas uroczystości głos zabrali m.in. prezes Koła Seniorów Jan Patraś, który ze wzruszeniem w głosie przywitał wszystkich przybyłych na spotkanie, wiceprzewodniczący RM Rafał Szczepaniak oraz przedstawiciel ZZPN i wiceprzewodniczący Klubu Seniora przy ZZPN w Szczecinie Czesław Giergiel, który zdradził, iż jest właśnie w trakcie pisania książki o barlineckiej piłce nożnej. Publikacja ma się ukazać jeszcze w tym roku. Minutą ciszy, uczczono też Kolegów z boiska, którzy odeszli. W minionym roku byli to Ryszard Tarczewski, Zygmunt Łężak, Franciszek Olejnik oraz Roman Kłoda.

W części artystycznej zaśpiewał zespół Pyciak Band, czyli Teresa i Mieczysław Pyciak. Spotkanie poprowadził spiker barlineckiej Pogoni, Jarek Bednarek.

 

 

Czym zajmuje się Koło Seniorów przy Pogoni Barlinek? Jest to m.in. zbieranie i kompletowanie materiałów oraz pamiątek sportowych z okresy gry w zespołach MKS Pogoń Barlinek oraz Stoczniowiec Barlinek, organizowanie spotkań z młodzieżą piłkarską i szkolną, organizacją wspólnych wyjazdów na mecze mistrzowskie Pogoni, współdziałanie z OPS Barlinek w zakresie organizacji wspierania i pomocy opiekuńczo – prawnej byłym, długoletnim lub kontuzjowanych w czasie gry zawodnikom Stoczniowca i Pogoni, wyszukiwanie i organizowanie sponsorów wspierających Pogoń oraz współdziałanie z Klubową Komisją Wyróżnień i Odznaczeń w zakresie typowania do odznaczeń.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.