Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (6)
TO NIE SĄ ŚCIEKI

W czerwcu do naszej redakcji dotarła następująca wiadomość. „Dzisiaj około godziny 9.30,  20.06.2022 podczas ulewy została bardzo zanieczyszczana rzeczka naprzeciwko domu towarowego, tam gdzie są małe schodki. Leciały tam ścieki komunalne z ukrytej rury, a tak raczej nie powinno być, jakby ktoś szambo spuszczał z jakiejś ukrytej rury.

 

REKLAMA

 

Często tam przechodzę i pierwszy raz takie coś widzę. Mam nadzieję że ktoś poruszy ten temat i zajmie się tym odpowiednio, i że ktoś za to odpowie.” 

Rozmawialiśmy w tej sprawie z prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego „Płonia” sp. z o.o. Michałem Skowronem. Ten podkreśla, że w czasie większych opadów deszczu, do Młynówki odprowadzane są wody opadowe, z kilku rejonów miasta. Jedna z rur, którymi woda deszczowa jest odprowadzana, znajduje się przy budynku PSS „Społem”, tam gdzie kiedyś funkcjonowało koło młyńskie. Drugie miejscem, gdzie wody deszczowe dostają się do Młynówki, zlokalizowane jest nieco dalej, za mostkiem na ul. Niepodległości.

Jak podkreśla prezes Skowron, zanim woda deszczowa trafi do Młynówki, jest po drodze oczyszczana z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dodaje, że to co wypływa z rur, to nie ścieki z gospodarstw domowych. Na kolor wody wpływa fakt, że po drodze zmywa ona m.in. z jezdni i chodników to wszystko, co na nich się znajduje. Zaznacza, że takie sytuacje będą się powtarzać w czasie dużych opadów deszczu.

 

Jacek Słomka

 

Foto: Czytelnik

 

Komentarze

+14

Guest

Cytuję Guest:
Jestem w posiadaniu wielu zdjęć i filmów z płynących ścieków w porze bezdeszczowej .Byłam wielokrotnie w gminie przedstawiając filmy i zdjęcia , absolutnie mnie rozumiano nawet nie zaprzeczali że taki proceder ma miejsce . Nie robią z tym nic .

Po co się szarpać z właścicielem posesji? Lepiej wiedzieć i udawać. A może Wody Polskie zaintryguje, kto i dlaczego zrzuca ścieki do wody zasilającej Miedwie? Bo, to że nam to jest obojętne, można zrozumieć, ale Szczecinowi nie powinno wisieć.
+15

Guest

Jestem w posiadaniu wielu zdjęć i filmów z płynących ścieków w porze bezdeszczowej .Byłam wielokrotnie w gminie przedstawiając filmy i zdjęcia , absolutnie mnie rozumiano nawet nie zaprzeczali że taki proceder ma miejsce . Nie robią z tym nic .
+3

Guest

A ja widzę na tym zdjęciu jeszcze coś..... ktoś pobiera wodę z rzeczki bo po co tam ta rurka z prawej strony. Widziałem wielokrotnie, może trzeba się też tym zainteresować!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież