Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 sobota 22 czerwca 2024r.   imieniny: Achacjusz, Alban, Broniwoj

Reklama

Sodaspeed

Koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej

A A A
1.5714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 1.57 (7)
CO Z HALĄ SPORTOWĄ W MOSTKOWIE

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni omawiając tematy „Raport o stanie gminy w 2021 roku” i wykonanie budżetu za 2021 rok, poruszali temat budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mostkowie. Chodziło o koszty, jakie już gmina w związku z tą inwestycją poniosła i całkowity koszt budowy.

 

REKLAMA

 

 

Przypomnijmy, że budowa miała rozpocząć się w bieżącym roku. Pierwotny koszt oszacowano na 4 mln zł. Obecnie suma ta urosła do ponad 17 mln. Na dokumentację gmina wydała ponad 100 tys. zł. Zapytaliśmy w barlineckim magistracie o wspominana inwestycję. W odpowiedzi czytamy m.in.:

 

„Realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Mostkowie, znajduje się nadal w planach gminy Barlinek. W budżecie gminy na 2022 rok pierwotnie przewidziano na realizację zadania 2 mln zł, a w 2023 roku, 7 mln zł. Obecnie gmina posiada kompletną dokumentację budowlaną wraz z pozwoleniem na budowę i jest gotowa do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Warunkiem rozpoczęcia realizacji zadania jest uzyskanie odpowiedniego poziomu dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. W związku z tym zostały złożone wnioski o dofinansowanie projektu w kwocie 5 mln zł, z programu rządowego Polski Ład, oraz kwotę 5mln 300 tys. zł z programu „Sportowa Polska - edycja 2022”. Decyzje, co do przyznania środków powinny zapaść w przypadku pierwszego programu na przełomie lipca i sierpnia, a w przypadku drugiego, na przełomie września i października. Ponadto trwają poszukiwania innych, dodatkowych źródeł dofinansowania tak, aby maksymalnie odciążyć budżet gminy. Założenia projektowe, przygotowane na początku 2020 r. i stanowiące opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie za mówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej przewidywały, że zadanie inwestycyjne ma kosztować ok. 4 mln zł. Po zaakceptowaniu koncepcji i rozpoczęciu prac projektowych, biuro projektowe oszacowało metodą kubaturową w połowie 2021 r. przewidywany koszt zadania na ok. 9 mln zł i taka kwota została wprowadzona do budżetu na rok 2022 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na rok 2023. Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu pozwolenia na budowę, biuro projektowe przygotowało w marcu bieżącego roku szczegółowy kosztorys inwestorski, uwzględniający wszystkie wymagania projektowe oraz wnioski przyszłego użytkownika, w tym wyposażenie i zagospodarowanie terenów przyległych. Kosztorys ten opiewa na kwotę ok. 17 mln 300 tys. zł. Powyższy kosztorys uwzględnia skokowy wzrost cen materiałów budowlanych na przełomie 2021 i 2022 roku. Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę jest ważna przez okres trzech lat, licząc od dnia wydania pozwolenia, to jest do stycznia 2025 r.”

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+3

Guest

Przy dzietności jaka jest w PL to niedługo będziemy dyskutować czy szkoły w Mostkowie nie zamknąć a oni halę chcą budować. Za te pieniądze może zbudujmy basen dla wszystkich mieszkańców gminy zdaje się obiecany w wyborach
+7

Guest

Każdy wie , że hala jest potrzebna przy każdej szkole. Ale czy warto pakować się w tak kosztowną inwestycje? Czy nie można postawić hali typu lekkiego (balon) , podobną do tej co ma Klub Tenisowy? Ruszcie troszeczkę głowami. Za niewielkie pieniądze dzieci w Mostkowie mogą mieć fajny i nowoczesny obiekt wybudowany w parę tygodni , a nie za grube miliony budowany parę lat.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Czy my już naprawdę mamy wszystko co potrzebne w tej naszej gminie, skoro stać nas na halę sportową na wsi za 17 milionów???

Drogi gminne jak ser szwajcarski ale hale za grube miliony!!! Kto biednemu zabroni bogato żyć, przed wyborami kiełbasa wyborcza!
+7

Guest

Cytuję Guest:
Z Polskiego Ładu ogłoszone wyniki i brak dofinansowania na tą inwestycję, gmina Barlinek dostanie na drogę w Rychnowie prawie 700tys. Można było wnioskować o 2 miliony, ale jak widać mądre głowy stwierdziły brak takiej potrzeby!

A jeszcze by dostali te dwa miliony i co wtedy? Trzeba je zainwestować a pomysłu i chęci brak.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież