Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
3.4 1 1 1 1 1 Ocena 3.40 (5)
SOFIA ENNAOUI Z PEWNYM AWANSEM DO PÓŁFINAŁU

W amerykańskim Eugene rozpoczęły się zmagania najlepszych lekkoatletów, które zaplanowane były na rok ubiegły. Z powodu pandemii zostały one jednak przesunięte na 2022 rok. Dzięki temu na mistrzostwach świata nie mogło zabraknąć naszej zawodniczki, która już pierwszego dnia stanęła na starcie. Sofia Ennaoui nie miała problemu z przejściem eliminacji w biegu na 1500 metrów.

 

REKLAMA

  

Przypomnijmy, że Polka do biegania wróciła po niemal dwuletniej przerwie. I od razu zrobiła to w wielkim stylu, prezentując wyśmienitą formę. Dzięki temu Sofia Ennaoui zdobyła minima na mistrzostwa świata na dwóch dystansach - 800 i 1500 metrów. Ten drugi jest zdecydowanie tym, który preferuje nasza zawodniczka. W tym sezonie 1500 metrów Polka pobiegła w czasie 4:03.93, a 800 metrów w czasie 1:58.98, czym ustanowiła swój nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Po blisko trzytygodniowym zgrupowaniu w Sankt Moritz Sofia Ennaoui wraz z trenerem Wojciechem Szymaniakiem udała się do Seattle, gdzie biało-czerwoni przez kilka dni aklimatyzowali się oraz trenowali przed startem mistrzostw. Stamtąd już nasi reprezentanci zameldowali się w Eugene. W USA trener Szymaniak oprócz Ennaoui opiekuje się jeszcze Mateuszem Borkowskim, który na mistrzostwach startuje na 800 metrów.

 

 

Eliminacje w Eugene na 1500 metrów odbyły się w trzech biegach. Z każdego z nich bezpośredni awans wywalczyło po sześć zawodniczek oraz sześć pozostałych z najlepszymi czasami. W ostatniej serii na starcie stanęła Polka, co było dobrą opcją dla niej, ponieważ znała czasy rywalek i mogła spróbować kontrolować tempo na awans.

Polka zaraz po starcie zaczęła się osuwać na dalszą pozycję w stawce, jak to ona lubi robić w swoim stylu. W połowie dystansu Ennaoui zaczęła się przesuwać, biegnąć po drugim torze. Ostatnie okrążenie nasza reprezentantka rozpoczynała na ósmej pozycji, na łuku wyprzedziła jedną rywalkę, a później rzuciła się w pogoń za czołową szóstką, która zyskała niewielką przewagę. Na ostatniej prostej Polka zdecydowanie przyspieszyła i ostatecznie do mety dobiegła na czwartej pozycji z czasem 4:03.52, co jest jej nowym najlepszym wynikiem tego sezonu. Tym samym bez problemu awansowała do półfinału.

 

- Bardzo się cieszę, że weszłam do półfinału. Niekoniecznie czułam się sobą, bo miałam bardzo długą przerwę od startu. Ostatnio startowałam ponad miesiąc temu na mistrzostwach Polski, choć to był bieg taktyczny na medale, a nie szybki start. Cieszę się, że wracam do siebie. Mam nadzieję, że to wszystko wróci jutro, bo jestem w znakomitej formie. Cieszę się, że jestem i mogę walczyć dalej. Czuję, że muszę wrócić do dawnego rytmu. Faktycznie ten stres powoduje, że to nie są zwykłe biegi. Muszę się z tym przespać i powkładać do głowy to, co najlepsze. Jutro walczymy o finał, bo wiem, że jestem przygotowana treningowo na to. To daje mi wewnętrzny spokój, że mogę się ścigać z najlepszymi. Dla mnie to pierwszy start na imprezie mistrzowskiej bodajże od ponad trzech lat. To wymaga naprawdę dużo pracy i cierpliwości. Myślę, że trzeba będzie zakręcić się koło rekordu Polski, żeby wejść do finału. Będzie to wymagało szybkiego biegu od startu. Wiem, że jestem na to przygotowana - przyznała po biegu eliminacyjnym Sofia Ennaoui w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.”

 

Półfinał odbędzie się w niedzielę o godzinie 4:05, a finał tej konkurencji zaplanowano na wtorek o godzinie 4:50.

 

Dawid Lis

 

Eliminacje☑️ #stepbystep #trusttheprocess ORLEN Team 📸 Paweł Skraba/PZLA

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Piątek, 15 lipca 2022

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież