Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (3)
SOFIA ENNAOUI POBIEGNIE W FINALE!

Do trzech razy sztuka! Nasza zawodniczka w końcu wywalczyła awans do finału mistrzostw świata! To bardzo dobry weekend w wykonaniu Sofii Ennaoui, a ten najważniejszy start jeszcze przed Polką.

 

REKLAMA

W piątek (czasu amerykańskiego) Sofia Ennaoui pobiegła w eliminacjach na 1500 metrów w czasie 4:03.52, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Polka liczyła, że w półfinale trzeba będzie pobiec jeszcze szybciej, aby wywalczyć awans. Okazało się jednak, że start z udziałem naszej reprezentantki nie był aż taki szybki.

Sofia Ennaoui zaczęła w swoim stylu, biegła na ostatniej pozycji, ale cały czas blisko swoich rywalek. Od początku widać było, że nie będzie to najszybszy bieg. Na 400 metrów przed metą Polka zaczęła już nieco przyspieszać, żeby nie stracić kontaktu z czołówką. Nasza zawodniczka musiała mijać rywalki po zewnętrznej, na ostatniej prostej biegła przez moment nawet po trzecim torze, żeby nikt jej nie blokował.

Sofia Ennaoui ostatecznie do mety dobiegła jako piąta, ale na ostatnich metrach kontrolowała swoją sytuację, bo bezpośrednio do finału awansowało właśnie pięć najlepszych zawodniczek. Oprócz tego jeszcze dwie biegaczki z najlepszymi czasami wywalczyły przepustki, ale Polka nie chciała czekać na to rozstrzygnięcie i wolała znaleźć się w czołówce. To była dobra decyzja, bo Ennaoui na mecie zameldowała się z czasem 4:05.17.

 

- Bardzo się cieszę, że nie będzie nerwówki i nie będę czekała na wejście z czasem, a udało się awansować z miejsca. Wspominałam, że jestem przygotowana na finał i tak też się stało. Zdecydowanie lepiej się czułam dzisiaj niż wczoraj. Strasznie długą miałam przerwę od ostatnich zawodów. Jestem typem, którego nakręca startowanie i rywalizacja. Troszeczkę długo czekałam na ten atak. Miałam trzymać się blisko. Trochę mało było miejsca, żeby ruszyć wcześniej. Na 150 metrów przed metą zaczęłam wyprzedzać trzecim torem. Stwierdziłam, że zaczekam delikatnie, bo miałam jeszcze dużo sił. Zaufałam swojej formie i temu, że zdołam wyprzedzić rywalki na ostatniej prostej. Do trzech razy sztuka. Cieszę się, że będę mogła pokazać się z dobrej strony za dwa dni. Mam nadzieję, że będę mogła pokazać szybki bieg. Może nie jestem na medal, choć wszystko się może stać. Wiem, że jestem w stanie połamać magiczną barierę i mam nadzieję, że to da mi dobre miejsce - mówiła po półfinale w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

 

Przypomnijmy, że Sofia Ennaoui głośno mówi o biciu rekordu Polski, a ten to czas 3:59.22 i należy do Lidii Chojeckiej, która ustanowiła go 28 lipca 2000 roku. Natomiast rekord życiowy Ennaoui na 1500 metrów to 3:59.70 z 2020 roku, więc wie ona jak łamie się barierę czterech minut.

Finał biegu na 1500 metrów kobiet zaplanowany jest na wtorek, na godzinę 4:50 czasu polskiego.

 

Dawid Lis

 

Półfinał☑️ Jak to mówią - „Do trzech razy sztuka”😁 Finał Mistrzostw Świata jest mój!!!🥰 #trusttheprocess #stepbystep ORLEN Team 📸: Paweł Skraba / PZLA

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Sobota, 16 lipca 2022

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.