piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
OSZUŚCI NIE MAJĄ WAKACJI

O tym, że oszuści nie próżnują i próbują wyłudzić m.in. pieniądze, przekonała się nasza czytelniczka. Odebrała mianowicie dzwoniący do niej telefon. Mężczyzna poinformował, że dzwoni z banku naszej rozmówczyni (podał prawidłowy bank) z informacją, że ktoś próbuje z jej konta zrobić przelew, który powinna zablokować, bo to jest próba wyłudzenia pieniędzy.

 

REKLAMA

Aby tego dokonać powinna wgrać w swój telefon aplikację, którą on jej poda. Następnie postępować zgodnie z instrukcjami z jego strony i w ten sposób pieniądze nie znikną z jej konta.

W tym momencie naszej rozmówczyni przypomniały się ostrzeżenia, żeby czegoś takiego nie robić i się rozłączyła. Na następny dzień udała się do swojego banku. Tam ją poinformowano, że nikt z jego pracowników się z nią nie kontaktował. Że była to próba wyłudzenia danych i kradzieży pieniędzy z konta.

Od siebie dodajmy, że numer jaki wyświetlił się u naszej czytelniczki, był numerem który używa się do zastrzegania kart płatniczych. Stąd nasz apel, uważajmy, jakie dane podajemy nieznanym osobom. Bo w efekcie może być to bardzo droga rozmowa.      

 

Jacek Słomka

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.