Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
SOFIA ENNAOUI TRZECIA NA MISTRZOSTWACH EUROPY!

Z Monachium Sofia Ennaoui wraca z medalem mistrzostw Europy. Nasza zawodniczka stanęła na najniższym stopniu podium w biegu na 1500 metrów. To drugi medal Ennaoui w jej historii startów na tej imprezie.

 

REKLAMA

 

We wtorek Sofia Ennaoui wygrała swój wyścig eliminacyjny z czasem 4:02.73 i na pewno była w gronie faworytek do medalu przed piątkowym finałem. Przypomnijmy, że nasza zawodniczka w 2018 roku w Berlinie wywalczyła srebro w biegu na 1500 metrów, przegrywając z Laurą Muir. Ponownie w Niemczech Polka stanęła przed szansą wywalczenia medalu mistrzostw Europy.

Finałowy start Sofia Ennaoui zaczęła spokojnie, równym tempem. Polka biegła na trzeciej pozycji od końca, a za jej plecami była główna faworytka - Laura Muir. Brytyjka w połowie dystansu przesunęła się na czoło stawki, a nasza Sofia była w połowie grupy. Na prostej przed ostatnim okrążeniem Polka wyprzedzała kolejne rywalki, ale w tym samym czasie zaatakowała Muir, za którą ruszyła jeszcze Ciara Mageean. Te dwie zawodniczki uzyskały kilka metrów przewagi nad Ennaoui, która próbowała je gonić na ostatnim okrążeniu. Zabrakło dystansu, choć Irlandka słabła, i Sofia do mety dobiegła jako trzecia. Triumfowała Muir, broniąc tytułu mistrzyni Europy. Nasza reprezentantka zakończyła start z czasem 4:03.59 i brązowym medalem.

 

 

Trzeba jednak przypomnieć, że Sofia Ennaoui w tym roku wróciła na bieżnię po blisko dwuletniej przerwie. I od razu w wielkim stylu. W tym sezonie Polka reprezentowała nasz kraj na mistrzostwach świata, gdzie była piąta oraz na mistrzostwach Europy, z których wraca z brązowym medalem. To niewątpliwie powody do radości oraz sukcesy naszej 27-letniej biegaczki.

 

- Jestem jedną z najszczęśliwszych osób na stadionie. Po tym, co przeżyłam w ostatnich latach, to ten medal jest dla mnie jak złoto. Przygotowując się do Memoriału Kamili Skolimowskiej byłam przeziębiona. Ten start był pod lekkim znakiem zapytania. To, co zaprezentowałam, że w ciągu paru dni biegam bardzo szybko w dwóch biegach, to pokazuje, że po kontuzji jestem bardzo optymistycznie nastawiona. Jak tylko zdrowie dopisze, to będę mogła nawiązać rywalizację z czołówką. Chodzi o to, żeby przełamywać swoje bariery, żeby być coraz szybszą. Mam niedosyt, bo miałam się zabrać z Laurą i miałam biec za nią na tyle, na ile mi pozwoli dzisiejsza forma. Ruszyłam za nią, ale zaległości treningowe jakie miałam w tym sezonie pokazują, że tylko i wyłącznie na trzecie miejsce było mnie stać. Bardzo się cieszę, że nie czekałam do ostatnich 200 metrów i zaryzykowałam, żeby zabrać się z dziewczynami i wyrobiłam sobie przewagę, która pozwoliła mi zdobyć medal. To jest dla mnie najważniejsze, że nie boję się ruszać wcześniej, że nie czekam na swój finisz i ruszam na tyle, na ile mi serce i nogi pozwalają. Zdobyłam medal i jestem naprawdę przeszczęśliwa. Chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy przywrócili moje zdrowie. Wielkie podziękowania dla mojego doktora Bartosza Poproty ze Szczecina, który uwierzył, że mogę wrócić do sportu zawodowego. Na igrzyskach olimpijskich biorę każdy medal w ciemno. To spełnienie moich marzeń. Gdybym tylko zdobyła medal na igrzyskach, wtedy na pewno nie będę wybrzydzała jaki by to kolor nie był i będę na pewno spełniona - mówiła po finale w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

 

Dawid Lis

Foto główne: Archiwum

 

Dla mnie ten brąz znaczy w tym momencie tyle samo, co złoty medal. To symbol ciężkiej pracy, wiary, wielu wyrzeczeń,...

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Piątek, 19 sierpnia 2022

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Wspaniałe! Naturalnie oglądałem na żywo, byłem pewien, że będzie pudło i jest! Zdrowia, zdrowia i takiego zapału jak wczoraj, a będzie jeszcze lepiej Sofio!!! Trzymam kciuki!

Naturalnie.
+4

Guest

Wspaniałe! Naturalnie oglądałem na żywo, byłem pewien, że będzie pudło i jest! Zdrowia, zdrowia i takiego zapału jak wczoraj, a będzie jeszcze lepiej Sofio!!! Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.