BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
2.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 2.67 (3)
EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2022 - ZAPROSZENIE

Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa do udziału w rozpoczynających się Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa, które odbywają się pod hasłem Po nich dziedziczymy”.

 

REKLAMA

 

Patronat honorowy nad Zachodniopomorskimi Dniami Dziedzictwa objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa łączą założenia Europejskich Dni Dziedzictwa – największego europejskiego projektu w dziedzinie kultury, realizowanego od 1991 roku na mocy decyzji Rady Europy w krajach naszego kontynentu – z wieloaspektową i złożoną tradycją kulturową Pomorza Zachodniego.

Głównym celem Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa jest promowanie w kontekście europejskim, różnorodności regionalnego dziedzictwa ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki kulturowej i historycznej naszego województwa. To również wzmocnienie identyfikacji społecznej z lokalną, rodzimą spuścizną kulturową, postrzeganą zarówno w jej materialnym jak i niematerialnym wymiarze.

Tegoroczne hasło „Po nich dziedziczymy” odwołuje się zarówno do historii miejsc, ludzkich wspomnień i przekazywanych tradycji jak również wiedzy, technologii i dokonań poprzedników, z osiągnięć których możemy korzystać, udoskonalać je i przekazywać następnym pokoleniom.

Wydarzenia organizowane od sierpnia do października adresowane są do możliwie najszerszego kręgu odbiorców, a udział w nich jest bezpłatny i w pełni dostępny. W poprzednich latach uczestniczyło w nich kilkudziesięciu organizatorów, którzy w zróżnicowany, dopasowany do swoich możliwości i specyfiki, sposób przygotowywali wydarzenia kulturalne mające budować tożsamość regionalną oraz promować kulturę i tradycje Pomorza Zachodniego i jego mieszkańców. W tym roku do Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa przystąpiło ponad 100 organizatorów, współorganizatorów i partnerów wspólnych wydarzeń.

Bezpłatnie będzie można wziąć udział m. in. w wykładach, konferencjach, spotkaniach autorskich, wystawach, spacerach, grach miejskich, nocnym zwiedzaniu, festynach, pokazach dawnych rzemiosł, warsztatach archeologicznych i plastycznych, plenerach malarskich, konkursach fotograficznych, pokazach filmowych, koncertach itp.

Uroczysta inauguracja wojewódzka Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2022, odbędzie się w piątek 26 sierpnia o godz. 11:00 w Muzeum Wojskowości, Szkolnictwa i Wsi w Dziedzicach, w gminie Barlinek.

W Barlinku, Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są od kilku lat przez BOK – Muzeum Regionalne. W tym roku, odbędą się one 7 września o godz. 17.00 w siedzibie muzeum, ul. Niepodległości 17.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2022 na stronie internetowej Biura Dokumentacji Zabytków www.bdz.szczecin.pl

 

Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie – nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.