Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (6)
CZY W BARLINKU JEST BEZPIECZNIE?

Po wakacyjnej przerwie, 25 sierpnia br. odbyła się kolejna sesja barlineckiej Rady Miejskiej. Jednym z jej punktów była informacja  na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy.

 

REKLAMA

 

W trakcie dyskusji głos zabierali radni. Sylwester Łuczak mówił m.in. o tym, że jednego dnia widać radiowozy w mieście, a innego jakby ich nie było. Wspominał o przekroczeniach prędkości na ulicy Fabrycznej. O dewastacjach mienia publicznego, m.in. na Szlaku Przygody i ścieżkach rowerowych. Radna Alicja Kowalewska także mówiła o przekraczaniu prędkości przez kierowców. Wskazywała na teren starego tartaku i „zabawy” jakie tam się odbywają. Bierze w nich udział zarówno młodzież z Barlinka, jak i obcokrajowcy. Radny Piotr Stanisławski także mówił o przekraczaniu prędkości przez samochody ciężarowe na ul. Strzeleckiej. Radny Jerzy Symela chwalił policję za to, co robi na co dzień. Podkreślał, że na terenie miasta widać patrole policji.

Radny Cezary Krzyżanowski wspominał m.in. o przestępstwach internetowych, o wzroście przestępstw kryminalnych, o zuchwałości wandali. Przypomniał dyskusje, ktora toczyła się kilka lat temu, dotyczącą powołania straży miejskiej lub międzygminnej. Pytał o monitoring miejski. Radny Michał Antosiewicz pytał m.in. o zasoby osobowe barlineckiej policji. Chciał wiedzieć, czy mieszkańcy miasta zgłaszają policji odór, jaki rozchodzi się po całym mieście? Podobne pytanie miała radna Bernarda Lewandowska. Radna Iwona Rudnicka mówiąc o pozytywnych statystykach policji podkreślała że w mieście jest niebezpiecznie, na co wskazują jego mieszkańcy. Radny Cezary Michalak pytał, czy jest sens prowadzenia projektu pod nazwą miasto monitorowane? Zastanawiał się i pytał, czy monitoring jest przydatny?

Obecny na sesji zastępca komendanta barlineckiej policji Krzysztof Nocuń, poinformował, że na wszystkie pytania odpowie pytającym na piśmie. Wskazał, że Barlinek nie ma wydziału ruchu drogowego. Mówiąc o monitoringu podkreślał, że jest on przydatny w pracy policji. Odpowiadając na temat odoru mówił, że jest prowadzone postępowanie Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu w tym temacie. Burmistrz Dariusz Zieliński podkreślał, że monitoring jest sprawny i działa poprawnie.

Całość dyskusji w temacie bezpieczeństwa na terenie gminy, w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka