Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)
MOSTKOWO POŻEGNAŁO LATO

Pożegnanie Lata, Dzień Sąsiada i Wiejskie Dożynki – to trzy imprezy, które w tym roku postanowiono połączyć i zrobić jeden wielki sąsiedzki festyn. Ta huczna zabawa, odbyła się 27 sierpnia na boisku wiejskim w Mostkowie.

 

REKLAMA

  

Nad organizacją czuwali sołtys Roman Wilk wraz z Radą Sołecką, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mostkowie oraz BOK – Biblioteka Publiczna w Mostkowie. „Sąsiedzkie Pożegnanie Lata”, rozpoczęto mszą św. dziękczynną za zbiory w kościele parafialnym w Mostkowie. Po nabożeństwie wszyscy udali się na boisko, gdzie podzielono się bochnem chleba, wypieczonym z mąki z tegorocznych zbóż. Po części oficjalnej, przyszedł czas na zabawę. Na wszystkie dzieci czekały dmuchane zamki i wodne kule, malowanie twarzy, wata cukrowa, słodycze i lody.

Nie zabrakło zawodów sportowych i konkursów plastycznych z nagrodami. Było domowe ciasto, kiełbaski, bigos, chleb ze smalcem i ogórek.  W części artystycznej wystąpili – Sonata oraz Romantic. „Sąsiedzkie Pożegnanie Lata”, zakończyło się zabawą ludową. Wszystkie atrakcje oraz poczęstunek były darmowe. W trakcie festynu, odbyła się też zbiórka na rzecz pogorzelców z Mostkowa. Przypomnijmy, że do tego groźnego pożaru, doszło nad ranem 11 marca tego roku. Palił się wówczas dach domu w zwartej zabudowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak straty jakie powstały w wyniku pożaru były ogromne.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież