BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Monitoring Barlinka
Działający od grudnia ubiegłego roku system monitoringu to „krok w dobrym kierunku” jak mówią barlineccy policjanci. Dzięki nagraniom z kamer udało się ustalić przebieg wypadków oraz sprawców kilku przestępstw.

W ostatnim okresie najwięcej wypadków i potrąceń ma miejsce na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i 31-Stycznia, gdzie kierowcy nagminnie wymuszają pierwszeństwo. Planowana budowa ronda ruszy pewnie za kilka lat i wtedy bezpieczeństwo znacznie się poprawi, jednak do tego czasu przydałby się monitoring również tego skrzyżowania. Brakuje też kamery na Górnym Tarasie, która mogłaby obserwować praktycznie jedyną drogę dojazdową do GT.

REKLAMA

Jak policja radzi sobie z obsługą systemu – brak niestety etatowych pracowników, mogących zająć się wyłącznie obserwacją i wyszukiwaniem zdarzeń podlegających karze. Najlepsze efekty przynosi współpraca systemu ze strażą miejską, która ma w swojej gestii również fotoradary i zajmuje się z definicji przestępstwami przeciw porządkowi publicznemu.

Tak zorganizowane służby ma wiele miast w Polsce. Czemu więc w Barlinku powiedziano „A”, a nie można powiedzieć „B”? Pytanie pozostaje do rozważenia przez naszych Rajców Miejskich. Oby na wymierne efekty działania nowego systemu nie przyszło Barlinianom zbyt długo czekać...
MIKA

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/monitoring2/] title:=[Foto: MIKA] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.