Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
REGATY O SREBRNĄ GĘSIARKĘ

Jednymi z ważniejszych zawodów w naszym Klubie są: „Regaty o Srebrną Gęsiarkę”, które kończą etap szkoleniowy dzieci i młodzieży. Wszystkim Klubowiczom zależy na mocnym wypromowaniu tych regat, ponieważ rozgrywają się na jeziorze, ukazując jego piękno w całej okazałości oraz otaczającą nas przyrodę.

 

REKLAMA

  

Główną nagrodą są zawieszki z barlinecką gęsiarką, którą od początku regat sponsoruje i własnoręcznie wykonuje nasz Kolega, żeglarz Jacek Narbutt (WJN P.P.H.U Jacek Narbutt).

W tym sezonie żeglarskim nasze zawody zostały włączone do cyklu MOLL - czyli Małej Optymistycznej Ligii Lubuskiej.  Młodzi żeglarze rywalizują ze sobą walcząc o tytuł - NAJLEPSZEGO ŻEGLARZA MAŁEJ LIGII. Do tej pory spotkaliśmy się na jeziorze Głębokim (30.07), w Lubikowie (06.08), oraz w Lubniewicach (14.08).

Już od wczesnych godzin porannych Klubowicze KŻ „SZTORM” szykowali się na przyjęcie zawodników. Jednak liczba przybyłych gości przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wystartowały 24 Optymisty, 6 załóg Cadetów, 2 załogi na 420 oraz 1 osoba na łódce Europa.  Możemy oficjalnie ogłosić, że padł rekord optymistów ścigających się na naszym jeziorze! Tylu powiewających białych żagli już od dawna u nas nie było.

Punktualnie o godzinie 10:20 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów. Z życzeniami pomyślnych wiatrów dla wszystkich startujących przyszedł Burmistrz Miasta - Pan Dariusz Zieliński. Sędzia zawodów Pan Mirosław Suchowski wyjaśnił uczestnikom trasę, wytłumaczył cała procedurę i NA WODĘ.

Po wypłynięciu na akwen potwierdziły się najgorsze scenariusze: słońce świeciło mocno a wiatr gdzieś się schował i nic nie zapowiadało zmiany.  Pojawiły się pierwsze trudności z dopłynięciem do linię startową. Sędzia zaplanował rozegranie kilku biegów. Jednak po pierwszym sygnale było jasne, że warunki na wodzie będzie dyktowała pogoda, czyli …. brak wiatru. Udało się przeprowadzić tylko jeden długi i jakże męczący bieg. Naszym startującym to nie przeszkadzało. Mieli czas na rozmowy niekoniecznie związane z tematyką regatową oraz na śpiewanie szant na swoich łódkach.

Po zejściu na brzeg, spakowano sprzęt, zjedzono najlepszą żeglarską zupę pomidorową oraz kiełbaski z grilla.

Sędzia wraz z Trenerami w przystaniowej świetlicy toczyli zażartą dyskusję jak sprawiedliwie ocenić zawodników. Okazało się, że niektórzy by przyśpieszyć swoją łódkę złamali przepisy -czyli „rumplowali”. Ostatecznie spór zakończono podejmując decyzję by dać tym uczestnikom „żółte karteczki”- ostrzeżenie o niesportowym zachowaniu.

Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki.

W KLASIE OPTYMIST ZWYCIĘŻYLI

  • 1: Marcel Mikuczewski
  • 2: Gabriela Śródecka
  • 3: Jadwiga Pośpiech

W KLASIE DO 420 ZWYCIĘŻYLI:

  • 1: Jan Iwanow i Filip Atalla
  • 2: Natasza Dobroń i Ignacy Baranowski
  • 3: Wojciech Haryjan i Filip Szafrański

W KLASIE CADET ZWYCIĘŻYLI:

  • 1: Jan Iwanow i Filip Atalla
  • 2: Natasza Dobroń i Ignacy Baranowski
  • 3: Oskar Szynkiewicz i Dorian Wysocki

Z całego serca dziękujemy Klubowiczom za pomoc przy organizacji regat, za Wasze zaangażowanie, za poświęcony czas i mnóstwo pozytywnej energii. Dziękujemy rodzicom i babciom szkółkowym oraz Pani Bożenie z KŻ Sztaksel Pełczyce za pyszne ciasta.

Dziękujemy sponsorom - bez Waszej pomocy nie moglibyśmy obdarować każdego uczestnika zawodów: WJN Jacek Narbutt, GBS Barlinek, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Barlinek, Gmina Barlinek, Powiat Myśliborski, Teresa Bitel – Centrum Handlowe, Tech Sport Zygmunt Zalejski.

Dziękujemy wszystkim NASZYM GOŚCIOM, ZAWODNIKOM, którzy tak licznie zawitaliście na naszą barlinecką przystań. Dziękujemy za tyle ciepłych słów, za tą cudowną  atmosferę którą powstała dzięki Wam.

Zapraszamy i czekamy na Was za rok a przed nami jeszcze zawody w Międzyrzeczu. Do zobaczenia 24.09 na jeziorze Głębokim. 

 

KŻ Sztorm – nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież