Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
NIE MA WYKONAWCY DROGI DLA ROWERÓW, POMOST SIĘ BUDUJE

W pierwszym ogłoszonym przez barlinecki Ratusz postępowaniu, nie udało się niestety wybrać wykonawcy robót budowalnych zadania „Budowa drogi dla rowerów z Barlinka do Pełczyc”, etap II: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 oraz ul. Pełczyckiej w Barlinku.

 

REKLAMA

  

Wpłynęła wprawdzie jedna oferta, ale jej wartość przekracza kwotę jaką gmina zaplanowała przeznaczyć na realizację tego projektu. Postępowanie więc unieważniono i kilka dni temu ogłoszono nowy przetarg. Czy tym razem znajdzie się wykonawca? Termin składania ofert ustalono na 29.09.2022 r. Jak powiedzieli naszej redakcji pracownicy Ratusza, w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia drugiego przetargu, zakończenie robót budowlanych tego zadania przewidziane jest na lipiec 2023 r. Na dziś koszty realizacji tego zadania szacuje się na ok. 3 mln złotych.

Inaczej wygląda sprawa z przedłużeniem pomostu przy ośrodku PUM. 15 września Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, podpisał umowę z firmą, która podejmie się przebudowy. Zakres prowadzonych tam prac obejmie:

  • wykonanie pomostu w kształcie liter „T” o konstrukcji z kratownic spawanych z profili ocynkowanych o długości 24.2m  (odcinek prostopadły do linii brzegowej) oraz 27,6m (odcinek równoległy do linii brzegowej) i szerokości 3,0m opartego na 26 palach stalowych ocynkowanych ø139,7/4mm; łączna powierzchnia projektowanego pomostu – 155,40 m2
  • wykonanie stopnia wspornikowego o szerokości 0,5m i długości 80,4m mocowanego do kratownicy pomostu,
  • wykonanie zabudowy nabrzeża przy istniejących stopniach skarpowych do wybudowanego pomostu w postaci dodatkowego stopnia o szerokości 0,5m wspartego na legarach i palach.

Koszt tego zadania to 608.850,00 zł brutto. Od 15 września, wykonawca ma 8 miesięcy na zakończenie prac.

 

M.Przybylska

 


Grafika UM Barlinek - pobierz (pdf)

 

Komentarze

+7

Guest

I bardzo dobrze. Jest jeszcze czas na zmiane koncepcji. To ostatni moment na zarezerwowanie paska terenu wzdluz obwodnicy. Po zadudowie terenu wzdluz drogi, szansa na droge dla rowerow przepadnie bezpowrotnie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież