niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
3.5 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (2)
ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

Osiemdziesiąt trzy lata temu, dokładnie 17 września 1939 roku, wojska radzieckie napadły na Polskę. Od 2004 roku, 17 września obchodzony jest jako Światowy Dzień Sybiraka. Od 2013 roku, jest to święto państwowe, które ma upamiętnić Polaków, którzy zginęli w ZSRR oraz „tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, oraz tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania, gdzie kultywowali polskość” – czytamy w uchwale.

 

REKLAMA

 

W przeddzień Światowego Dnia Sybiraka, 16 września na Cmentarzu Komunalnym w Barlinku, pod pomnikiem Sybiraków złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Kwiaty składali m.in. prezes Związku Sybiraków w Barlinku Maria Symonowicz, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Praworządności Cezary Michalak, Sekretarz Barlinka Ewa Hinc – Dziedziela oraz członkowie Związku Sybiraków.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.