Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 22 maja 2024r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

Sodaspeed

A A A
4.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 4.67 (3)
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września – to ważna data dla wszystkich przedszkolaków, którzy w tym dniu świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku nasze święto obchodziliśmy w dniach 20.09. i 22.09.2022 r. Świętowanie rozpoczęliśmy we wtorek w sali widowiskowej BOK, gdzie grupy 4 i 5 – latków uczestniczyły w przedstawieniu profilaktycznym teatru GWITAJCIE ze Szczecina.

 

REKLAMA

 

Przedstawienie pt. „Zyguś Marchewka” obejrzało ok. 350 dzieci ze wszystkich przedszkoli miejskich i niepublicznych z naszej gminy. Życzenia złożyli dzieciom Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński oraz w imieniu organizatorów imprezy – Dyrektor PM1 Pani Renata Olejnik. Na zakończenie wolontariusze wręczyli każdemu przedszkolakowi kolorowy balonik.

Na czwartek organizatorzy: Niepubliczne Przedszkole „Bratek” i Przedszkole Miejskie nr 1 w Barlinku przygotowali wiele wspaniałych atrakcji. Już od rana poszczególne przedszkola rozwiązywały zadania o tematyce jesiennej idąc Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim. Wszyscy spotkali się przy Plaży Miejskiej i po odśpiewaniu „Hymnu przedszkolaka” dzieci porwane zostały w wir tańców i zabaw muzyczno-ruchowych prowadzonych przez panią Kasię i akompaniamencie muzycznym pana Piotra. Dużą atrakcją były dmuchańce, wata cukrowa, popcorn i kiełbaski z grilla. Nie zabrakło życzeń, słodkich upominków oraz drobnych upominków dla każdego przedszkola. W spotkaniu wzięło udział ok. 150 dzieci!

Najmłodsi w swoich placówkach mieli możliwość wzięcia udziału w zabawach ruchowych, wspólnego przygotowania pracy plastycznej o tematyce jesiennej oraz oglądania bajek zajadając się pysznym popcornem.

Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel Burmistrza Barlinka kierownik Referatu Oświaty Zdzisław Kik; dyrektorzy przedszkoli: Barbara Walaszczyk i Jolanta Rybarczyk, prezes SPN „BRATEK” Zofia Gągało; prezes PGK Zbigniew Blezień i Marek Kurkiewicz.

Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli zorganizować nasze święto: Burmistrz Barlinka, OPS – Eliza Stefaniuk, PGK Spółka z o.o. prezes Zbigniew Blezień i Marek Kurkiewicz, Nadleśnictwo Barlinek, Centrum Handlowe „Lewiatan”, PSS „Społem”, Piotr Stanisławski BOK „Panorama”, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Kpt. Hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku, wolontariusze z opiekunami Marzenną Wencierską i Andrzejem Wieczorkiem - bez Was zorganizowanie tak udanej imprezy nie byłoby możliwe.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które odpowiedziały pozytywnie na apel organizatorów, dostarczyły karmę i inne akcesoria dla kociaków podopiecznych Stowarzyszenia Animals w Barlinku.

Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci ze wszystkich przedszkoli. Były to niezapomniane dni, pełne pozytywnych emocji i dobrego humoru.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

„Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj

To święto Ani, Basi i Krzysia

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce!”

 

NP „BRATEK”  – nadesłane

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież