niedziela 27 listopada 2022r.   imieniny: Dominik, Oda, Wirgiliusz

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.75 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (8)
SZCZURY W PARKU IM. EMANUELA LASKERA

Kilka dni temu napisała do nas Czytelniczka. Zasygnalizowała problem, który kilka tygodni temu pojawił się w Parku im. Emanuela Laskera. Konkretnie chodzi o szczury, które coraz śmielej wychodzą z ukrycia i przechadzają się między spacerowiczami.

 

REKLAMA

 

Witam, czy jest możliwość zrobić coś ze szczurami w parku na delcie? Szczury nikogo się nie boją, a na pewno mają jakieś choroby. Bo to nie tylko nocą chodzą, a już w dzień się pojawiają. Dzisiaj były dwa. Tak naprawdę nie wiadomo ile ich tam jest. Boję się o dzieci.”  Tyle od Czytelniczki.

Zapytaliśmy w barlineckim Ratuszu, czy znany jest ten problem i czy jest jakiś pomysł na jego rozwiązanie.

Odpowiadając na Państwa zapytanie informuję, że Gmina zna problem. Prawdopodobną jego przyczyną może być dystrybutor ziarna dla ptaków, który został zainstalowany w parku w ramach prowadzonej przez Gminę akcji „Chleb zabija ptaki”. Dystrybutor został usunięty, teren będzie monitorowany. Liczymy, że rozwiąże to problem.”

 

M.Przybylska

 

SZCZURY W PARKU IM. EMANUELA LASKERA. Film nadesłany - dziękujemy

Opublikowany przez Barlinek24.pl Sobota, 24 września 2022

 

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Szczury szaleją w kamienicach przy ul. Gorzowskiej. BTBS zrób coś z tym!

Proszę sobie trutkę spać. Jak dbasz tak masz
-1

Guest

W bloku na ulicy Sądowej szczury biegały po klatce schodowej. Zgłaszałam do spółdzielni Piast, ale otrzymała odpowiedź, że blok stoi przy jeziorze, to muszą być szczury. Kierownik gospodarczy wyśmiał moją prośbę o interwencję. Sanepid w Myśliborzu też umył ręce. Jeśli szczury chodzą w biały dzień, tzn. że jest ich bardzo dużo. mam nadzieję, ze miasto rozwiąże problem.
+11

Guest

Ze względu na szczurka Kacpra zabierać karmnik dla kaczek? Chyba to pomyłka? Nie widzę powodu ażeby zamykać kaczkowa restauracje bo szczurek tez sobie podjada. Sprzeciwiamy się temu i chcemy ażeby kaczkowa knajpka powróciła przed zima. Niech żyje Kacper, kaczki i łabędź w delcie rzeczki!
-1

Guest

"Chleb zabija ptaki"
Mówi napis ten owaki.
Dajmy kaczkom ziarna!
Oto dla nich jest spiżarnia.
Kaczki chodzą, jedzą, kwaczą
Nad jedzeniem nie dziwaczą.
Chwali się kaczy ród,
Że jedzenia mają w bród.
Kaczkom rosną boki
Takiej diety to uroki.
Spasły kaczki się na zimę,
Schudną zaraz odrobinę
Bo kaczkomat skasowali,
Żarcie szczurom też zabrali.
Idzie jesień, później zima
I ziarenek też już 'nima'
Nic na świecie nie jest wieczne:
Raz jest dobrze i statecznie
A raz ciemno i ponuro,
Zimno, głodno, szaroburo.
Teraz cały naród kaczy
W innym 'lustrze' się zobaczy.
I się kaczka będzie darła
Że jej już nie dają żarła.
Morał taki znad jeziora
Mówi kaczor do kaczora:
"Umiesz liczyć? Licz na siebie.
Tak na Ziemi jak i w Niebie."

Pozdrawiam kaczki, szczury, knury, i kudłatych i łaciatych, pregowanych i skrzydlatych, ludzi, lisy, pszczoły, dziki, białych, czarnych, i zielonych, zjednoczonych, podzielonych.
A. L.
+18

Guest

A kaczki i łabędzie przyzwyczaiły się do tego ,że w tym miejscu dostaną jeść a przed nami zima . ktoś dobrze napisał,że szczury już tam były.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.