Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO PLONÓW

Na dwa dni, 24. i 25. września br., zaplanowano tegoroczne święto plonów, Dożynki Wojewódzkie. Odbywają się one na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Starostami tegorocznych dożynek byli Renata i Bogdan Kostrzewscy, którzy na ręce marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza przekazali chleb wypieczony z tegorocznych zbóż.

 

REKLAMA

  

Jak zwykle przy tego typu święcie, sołectwa z terenu województwa zachodniopomorskiego zaprezentowały piękne wieńce dożynkowe. W konkursie na najładniejszy z nich wzięło udział 19 wieńców. Nagrodzone trzy najładniejsze wsie zachodniopomorskie, które wzięły udział w konkursie Piękna Zachodniopomorska Wieś.

Pierwsze miejsce zdobyło Stuchowo z gminy Swierzno. Nagrodą było 40 tys. zł. Miejsce drugie przypadło Różańsku w gminie Dębno. Tutaj nagroda opiewała na 30 tys. zł. Miejsce trzecie zajęło Bronikowo z gminy Bolesławiec. Nagrodą było 20 tys. zł. Dodajmy tylko, że żadne sołectwo z gminy Barlinek, w Przelewicach nie zaprezentowało się.

Święto plonów to wiele straganów z wypiekami, miodami, dobrym jedzeniem przygotowanym m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich. Były dmuchańce dla najmłodszych, gry i konkursy dla nieco starszych. Nie zabrakło występów kapel ludowych i zespołów rozrywkowych.

W fotograficznym skrócie przedstawiamy to co działo się pierwszego dnia Święta Plonów.

 

Jacek Słomka  

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież