niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
BARLINECKI ''DZIEŃ SPORTU 2022''

Przed rokiem pierwszy raz, a teraz ponownie – tym razem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jeziornej – odbędzie się radosne święto dla dzieci „Dzień Sportu na Orliku 2022”. Impreza ta trafiła do Barlinka i dalej jest realizowana za sprawą tamtejszego animatora sportu, Marka Kurzawskiego.

 

REKLAMA

 

Na terenie całego kraju w okresie od 17.09.2022 r. do 30.09.2022 r. (tylko w 15 ośrodkach) projekt ten wciela w życie Fundacja Orły Sportu z Pucka, a finansuje go budżet państwa, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sportowe Wakacje +”. Na Pomorzu Zachodnim miasto nasze jest jedynym gospodarzem tego wydarzenia.

A impreza ta ma za zadanie promować aktywność fizyczną wśród dzieci poprzez gry i zabawy sprawnościowe na świeżym powietrzu, krzewić u nich prozdrowotne, wychowawcze oraz edukacyjne wartości sportu. Do udziału w tym przedsięwzięciu – środa 28 września 2022 r. godz. 9.00 – zaproszono dziewczynki i chłopców z klas II barlineckich szkół podstawowych: SP - 4, SP - 1, NSP „RADOSNA” i SPN „BRATEK”. Ogółem około 200 milusińskich sportowców weźmie udział w olimpiadzie, w której zwycięzcami będą wszyscy. Bo jak kiedyś mawiał francuski baron Pierre de Coubertin (uważany za ojca nowożytnych igrzysk olimpijskich), najważniejszy w takim wydarzeniu jest przede wszystkim sam udział. Dlatego też wszyscy mali sportowcy zostaną nagrodzeni dyplomami, złotymi medalami i drobnymi gadżetami. Dla startujących w trakcie imprezy przewidziane są napoje, owoce i pizzowy posiłek. O swoje pociechy zadbają też rodzice oraz dziadkowie, którzy uraczą je własnymi, słodkimi wypiekami.

Rok temu w barlineckim „Dniu Sportu na Orliku” uczestniczyła znakomita polska lekkoatletka, Sofia Ennaoui. W środę natomiast wisienką na torcie tego sportowego pikniku będzie obecność na nim znamienitej kajakarki, dwukrotnej medalistki ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, wielokrotnej medalistki mistrzostw świata i mistrzostw Europy, Anny Puławskiej. Po uroczystym otwarciu imprezy (przewidziany jest w im krótki ceremoniał olimpijski) i części patriotyczno-historycznej, sportsmenka rodem z Mrągowa opowie o swojej dotychczasowej karierze. Superkajakarka będzie również odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci, a potem – zanim sportowa dziatwa przystąpi do rywalizacji – przeprowadzi z nimi krótką rozgrzewkę.

 

 

Zawody rozpoczną się konkurencjami stacyjnymi. Drużyny dowodzone przez opiekunów będą pchały kulą, strzelały i rzucały do bramki, skakały w dal i na skakance, rzucały piłką do kosza, strzelały z łuku do tarczy, skakały dosiężnie oraz ćwiczyły na wioślarskich ergometrach. Natomiast drugą część olimpiady stanowić będą dyscypliny sprawnościowo-wyścigowe, które zakończą się sztafetą biegową dookoła boiska. A potem to już tylko najradośniejsza część zawodów – wręczenie medali i nagród, gdzie brylować będzie Anna Puławska w asyście innych zaproszonych gości.

Środowy „Dzień Sportu na Orliku 2022” przy ul. Leśnej w zdecydowanej części finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turyustyki oraz Polskiej Agencji Antydopinowej „POLADA”. Tamtejszym animatorom udało się również pozyskać dodatkowe wsparcie od Burmistrza Barlinka – Dariusza Zielińskiego, przedsiębiorców – Pawła Goryńskiego („GOMETAL”), Bartłomieja Karaszewskiego („B.FT”) i GBS Bank, za co już teraz serdecznie dziękują.

Wyrazem dobroci wszystkich darczyńców będą niewątpliwie uradowane twarze młodziutkich sportowców, dla których w większości będzie to pierwsza taka olimpiada w życiu – i to od razu ze złotym medalem.

 

UWAGA!!!

Ze względu na niesprzyjającą aurę „Dzień Sportu na Orliku 2022” odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jeziornej. 

 

Animatorzy Sportu przy ul. Leśnej

 

 

 

Komentarze

+3

Guest

Wspaniała impreza dla dzieci z miasta. Szkoda, że uczniowie z jedynej wiejskiej szkoły w gminie nie zostali zaproszeni. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z Mostkowa
+5

Guest

To w końcu gdzie na leśnej czy jeziornej? Bo są dwie informacje:
"Przed rokiem pierwszy raz, a teraz ponownie – tym razem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jeziornej – odbędzie się radosne święto dla dzieci „Dzień Sportu na Orliku 2022"(....)
"Środowy „Dzień Sportu na Orliku 2022” przy ul. Leśnej w zdecydowanej części finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turyustyki oraz Polskiej Agencji Antydopinowej „POLADA”.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież