niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
2.4545454545455 1 1 1 1 1 Ocena 2.45 (11)
OSZCZĘDNOŚCI SĄ KONIECZNE

W artykule „Czy wszystkie lampy muszą się świecić?”, który ukazał się na naszej stronie 26 września br., na prośbę Czytelnika pisaliśmy o oświetleniu, m.in. parku na ulicy Gorzowskiej, terenów potartacznych, ulic i dróg gminnych.

 

REKLAMA

 

Zwrócił on uwagę na fakt, że wiele lamp świeci się, kiedy na dworze jest jeszcze jasno, a poza tym włączonych ich jest zdecydowanie za dużo. W tej sprawie, zwróciliśmy się z pytaniami do Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego.

 

 „…Gmina Barlinek informuje, że planowane jest wdrożenie oszczędności energii elektrycznej. W związku z przytoczonym przykładem nowo wybudowanego parku na ul. Gorzowskiej informuję, że po godz. 23.00 gaśnie 2/3 lamp. W przypadku terenów potartacznych oraz podobnych obszarów zostaną sprawdzone możliwości techniczne zastosowania takiego samego rozwiązania. W przypadku ulic i dróg gminnych sprawdzone zostaną możliwości techniczne oraz przeprowadzone zostaną konsultacje z firmą dostarczającą oświetlenie, w celu ustalenia ewentualnych możliwości ograniczenia zużycia energii. W roku 2022 wydatek budżetowy gminy na oświetlenie miasta wyniesie około 440 000,00 zł brutto. Przewidywany wydatek budżetowy na rok 2023 to kwota około 1 750 000,00 zł brutto, co daje wzrost rzędu około 400%”.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+14

Guest

No akurat mieszkaniec pisze o lampach i od razu wyliczenia i decyzja o oszczędzaniu. Czemu w innych kwestiach ludzkie głosy sa nie ważne lub problemy trwają latami. Napiszcie jeszcze ze to na prozbe mieszkańców.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież