Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
JEST DOTACJA NA ROZBUDOWĘ POMOSTU NAD JEZIOREM BARLINECKIM

Gmina Barlinek na rozbudowę pomostu pozyskała dotację w wysokości 386 tys. zł ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. We wtorek, 11 października 2022 r. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz, burmistrz Dariusz Zieliński oraz prezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” Krzysztof Wiklak podpisali umowę.

  

REKLAMA

 

Wysunięcie pomostu w głąb jeziora - poza linie przybrzeżnych trzcin - pozwoli na otwarcie widoku na całe Jezioro Barlineckie. Rozbudowany pomost będzie miał kształt litery T. Istniejąca część pomostu zostanie przedłużona o  24 m. Prostopadła  część mierzyć będzie około  27 m. Natomiast szerokość części spacerowej wyniesie trzy metry.  

Dodatkowo do pomostu zostaną przymontowane drabinki. Zaplanowano także rozbudowę nabrzeża przy istniejących stopniach skarpowych. 

 

- Inwestycja przy „Szlaku Przygody nad Jeziorem Barlineckim” z pewnością wpłynie na podniesienie atrakcyjności  turystycznej gminy. Rozbudowa pomostu pozwali mieszkańcom i turystom na obserwację krajobrazu oraz przyrody całego jeziora – zaznacza Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

 

Środki na realizację projektu zostały przyznane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Lider Pojezierza”. Stronami umowy są Gmina Barlinek oraz Województwo Zachodniopomorskie.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego - nadesłane

 

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Z tego co wiem a pracowałem w tej firmie to za most było już zapłacone kiedy zaczynaliśmy go budować kolejny wałek pozdrawiam

co za bzdura ...

No bo jak wykonali niezgodnie z projektem? I kto to niby odebrał. Głupoty ludzie piszą. Jak z tym ze ich trują, bo oni to wiedzą.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Z tego co wiem a pracowałem w tej firmie to za most było już zapłacone kiedy zaczynaliśmy go budować kolejny wałek pozdrawiam

co za bzdura ...
+10

Guest

Rzeczywiście, inwestycja pierwszej potrzeby w czasach nadchodzącego kryzysu i widma zamknięcia szpitala! Fontanny i pomosty, tego mieszkańcom najbardziej trzeba, a co za tym idzie podwyżka podatku! Super, teraz z pustymi portfelami i pustymi brzuchami, wychodząc z nieogrzanych mieszkań popatrzymy na fontanny i pomosty (jeśli zdrowie pozwoli)! Heh. BRAWO

TBM58

Czas najwyzszy.Ten piekny kawałek naszego morza zarośnie jezeli nie bedzie użytkowany i dosłownie wydeptywany przez kąpiących.Tak to działa i mamy pare przykładów zarośnietych ,dzikich kąpielisk czy też małych przesmyków w trzcinowisku ,ktore zostały zapomniane przez ludzi ale nie przez jezioro.
+9

Guest

Z tego co wiem a pracowałem w tej firmie to za most było już zapłacone kiedy zaczynaliśmy go budować kolejny wałek pozdrawiam

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież