Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 22 maja 2024r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
Z KIJKAMI NA GRZYBY

Już po raz XVIII, BOK – Centrum Informacji Turystycznej oraz Nadleśnictwo Barlinek, wspólnie zorganizowali „Wielkie Grzybobranie”. Wszystko w ramach Jesiennego Rajdu Nordic Walking, który odbył się 22 października.

 

REKLAMA

  

Start, zaplanowano przy Plaży Miejskiej. Stamtąd, po krótkiej rozgrzewce, miłośnicy chodzenia z kijkami, a przy okazji grzybiarze, udali się na spacer po Puszczy Barlineckiej. Blisko pięćdziesiąt osób, zostało podzielonych na dwie grupy. Pierwsza z nich prowadzona była przez Mirosława Czarneckiego i Katarzynę Mielcarek, natomiast druga przez Kazimierza Szeflera i Olgę Napierałę. Wszyscy po drodze zbierali grzyby oraz rośliny, bowiem organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami.

Niespodzianki czekały na tych, którzy zebrali największego grzyba, najwięcej grzybów oraz z zebranych roślin ułożyli jesienne bukiety. Ale żeby nie było tak łatwo, trzeba było też rozpoznać, jak nazywają się wszystkie „składniki” owego bukietu. Meta rajdu, znajdowała się w miejscu biwakowania, tuż za leśniczówką Moczkowo. Na piechurów czekał tam bigos, kiełbaski z ogniska, słodkie bułki oraz kawa i herbata. Gościem specjalnym wydarzenia była Królowa Puszczy Barlineckiej Weronika Poślad, która wręczała nagrody w konkursach.

 

M. Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież