Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
3.2857142857143 1 1 1 1 1 Ocena 3.29 (7)
POD BIAŁO-CZERWONĄ I LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

26 października w Szkole Podstawowej nr 1, uroczyście podsumowano dwa rozpoczęte w ubiegłym roku projekty szkolne. Pierwszym z nich był „Pod Biało-Czerwoną” na stulecie Bitwy Warszawskiej. Jego ideą było sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

 

REKLAMA

    

Warunkiem dofinansowania do masztu, było zebranie podpisów mieszkańców. W przypadku naszej gminy, trzeba było zebrać ich sto. Natomiast jak powiedział nam inicjator akcji w Barlinku Stanisław Smoła, udało ich się zebrać kilkaset więcej. Drugi z projektów to „Laboratoria przyszłości”. Jest to projekt zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tego programu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Barlinku otrzymała prawie 200 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu, który pozwoli uczniom rozwijać zainteresowania i umiejętności praktyczne nie tylko w ramach zajęć obowiązkowych, ale również uatrakcyjni zajęcia pozalekcyjne z zakresu informatyki, robotyki, a także gotowania i fotografowania.

Zarówno pierwszy jak i drugi projekt wsparł finansowo Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, przekazując pieniądze na dokumentację i remont pomieszczenia, w których znajduje się pracownia kulinarna i fotograficzna. W uroczystym podsumowaniu projektów w Barlinku, który rozpoczęto od odtańczenia poloneza, wzięli udział m.in. Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, wizytator Kuratorium Oświaty Magdalena Poklasińska, uczniowie wraz z nauczycielami. Dyrektor SP nr 1 Danuta Tomiałojć krótko przybliżyła ideę obu programów, po czym wciągnięto flagę na masz, zaśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i zaproszono do zwiedzania nowo powstałych pracowni. Laboratoria powstały zarówno przy ul. Leśnej jak i przy ul. Jeziornej.

 

M. Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież