Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
3.5714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 3.57 (7)
''ŁABĘDZIE PIÓRA'' ROZDANE

Monika Zajączkowska, z wykształcenia pedagog pracy socjalnej, z zawodu animator kultury, prywatnie mama dwójki dorosłych dzieci. Od 1998 do 2017 roku związana z Barlineckim Ośrodkiem Kultury. W latach 2012 -2017 instruktor teatralny. Założyła i prowadziła Grupę Teatralną Remedium. Uczestniczka czwartej edycji Sanatorium Miłości (2021r).

 

REKLAMA

 

Tak w skrócie bohaterkę wieczoru, opisał Stanisław Smoła z Biblioteki Publicznej w Barlinku. 16 listopada w kawiarni artystycznej BOK, odbyło się spotkanie z Moniką Zajączkowską, zorganizowane z okazji wydanej pod koniec października powieści „Sanatorium uczuć, czyli siedem światów Igi B.” Było więc o książce, ale i nie tylko, bowiem zgromadzeni goście, zadawali też mnóstwo pytań dotyczących udziału w programie „Sanatorium miłości”. Nie brakowało wspomnień z czasów, kiedy Monika Zajączkowska mieszkała w Barlinku i była związana z Barlineckim Ośrodkiem Kultury, a także rozmów o przyszłości. Była też możliwość nabycia książek wraz z dedykacją. Pod koniec spotkania, autorka została poproszona o wręczenie nagród w konkursie literackim „O łabędzie pióro” im. Romany Kaszczyc.

Do konkursu przystąpiło 32 uczestników z całej Polski, których podzielono na trzy kategorie wiekowe: 7-14 lat, 14-18 lat oraz powyżej 18 lat, w dwóch kategoriach literackich – poezja oraz proza. Tematyka prac była dowolna, a oceniało je jury w składzie: Anna Sutkowska, Monika Jabłońska i Stanisław Smoła. Po zapoznaniu się z 48 wierszami oraz 5 fragmentami prozy, jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

Proza

  • powyżej 18 lat – I miejsce Marcin Woźniak

Poezja

  • 7-13 lat – wyróżnienie Julia Kaliściak
  • 14-18 lat – I miejsce Dagmara Wieczorek
  • powyżej 18 lat – I miejsce Urszula Lewartowicz, II miejsce Jan Gumbisz, III miejsce Aleksander Pordzik, wyróżnienia Jolanta Karasińska, Henryk Liszkiewicz, Denisa Milijković – Lewandowska.

 

Organizatorem konkursu oraz spotkania z Moniką Zajączkowską, była Biblioteka Publiczna w Barlinku.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież