niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4.375 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (8)
WYPADEK ZA MOSTKOWEM

Trudne warunki na drogach panują dziś 19 listopada. Opady śniegu utrudniają jazdę na wszystkich drogach. Około godz. 13.00 doszło do wypadku drogowego na drodze Barlinek - Lipiany (1 km za Mostkowem).

 

REKLAMA

 

Zderzyły się tam trzy samochody osobowe - Opel, Fiat i Nissan. Kierującego Oplem ze złamaniem ręki odwieziono do szpitala. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję Barlinek, Policję Pyrzyce, OSP Mostkowo i JRG Myślibórz x 2.

Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę.

 

M.Przybylska

 

Foto: OSP Mostkowo 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Gdzie są odśnieżarki znowu ich zaskoczyło jest godzina 16 a droga wygląda tak samo

Każdy odcinek drogi ma swój standard utrzymania zimowego, zgodnie z którym odśnieżanie zaczyna się PO USTANIU OPADÓW. Jako, że nasze drogi są w III standardzie, to zarządca drogi ma 6 godzin na wyjechanie po ustaniu opadów.
+2

Guest

Cytuję Guest:
No właśnie gdzie odśnieżarki są bo zasypane jest a odśnieżarka jeździ kawałkami kawałek tu kawałek tam z Barlinka do lótuwka jechałam cały dzień 6 km a mimo wszystko i tak na Janowo nie wjechała a na Joramierkach po co nawraca jak może dalej jechac a podatki płacą wszyscy nie urywkowi

Z Barlinka do Lutówka!!!!!!
+10

Guest

Jechałem wczoraj z Choszczna po 19.00 . I zastanawiam się, czy takie samo prawo obowiązuje w powiecie myśliborskim i choszczeńskim? Bo droga od Choszczna do Pełczyc przejezdna, odśnieżona, a już odcinek od Pełczyc d Barlinka - tragedia! Cud, że tam nie doszło do jakiejś tragedii. Kto za to odpowiada?
+1

Guest

Opony zimowe i to nie, a nie twarde 10 letnie używane kartofle które Niemiec wyrzucił na śmietnik.
No i prędkość....

Sypało cały dzień, wiec ci pomoże sypanie piasku jak to zaraz snieg przykryje, nawet s3 nie byli w stanie utrzymać, a co dopiero droga do jakiejś wioski barlinek.
+15

TBM58

Do godz.16 droga była zablokowana w kierunku Lipian i trzeba bylo dojechać do miejsca kolizji,zeby dowiedzieć się o tym,ze trzeba zawrócić i jechać przez Sulimierz.A wystarczyła by jedna osoba z regulacji ruchu .
+9

mówi jak jest

Zgodnie z prawem polskim najpewniej jest tak, że drogi wojewódzkie lub powiatowe są zaliczone do jakiejś kategorii utrzymania zimowego. A tam jest zapisane, że dana droga ma być "przejezdna" w ciągu X godzin od USTANIA OPADÓW ŚNIEGU. Czyli skoro dziś padało w sumie od godz. 9 do 16 to zgodnie z prawem droga ma być przejezdna w ciągu (strzelam) 4h od ustania opadów.
Takie mamy prawo w tymże państwie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież