Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (2)
PROJEKT BohaterON w SP4

1 września ruszyły zapisy dla szkół i przedszkoli do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2022, będącego częścią VII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Tegoroczna edycja mocno stawia na wirtualne działania edukacyjne dzięki nowym platformom cyfrowym.

 

REKLAMA

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W tym roku szkolnym autorzy przygotowali scenariusze w dwóch kategoriach:

  • Klasy 4-6 „MAŁY” ROZNOSICIEL NADZIEI
  • Klasy 7-8 CO ZA HISTORIA ?

Nasi uczniowie z klas VIII po obejrzeniu filmu wykonali infografiki , za pomocą których przedstawili następujące zagadnienia:

1. Plan „Burza” i decyzja o wybuchu powstania

2. Godzina „W” i pierwsze dni powstania

3. Brak pomocy ze strony sojuszników

4. Życie codzienne i sprawa kobiet

5. Ofensywa niemiecka i kapitulacja powstania

6. Spór o powstanie warszawskie

Prace uczniowie wykonywali wg metody 5W+H:

  • Kto to zrobił?
  • Co się wydarzyło?
  • Kiedy to się stało?
  • Gdzie wydarzenie miało miejsce?
  • Dlaczego to się stało?

Powstały bardzo ładne prace, które można obejrzeć na zdjęciach.

Uczniowie z klasy 5 c po wysłuchaniu audycji , wykonali rekonstrukcje wydarzeń na osi czasu. Na koniec lekcji odczytaliśmy wiersz  Krystyny Krzewskiej „Mądrość”, a uczniowie podawali cechy i ułożyli definicję słowa BOHATER.

Klasa 7a ułożyła życzenia, następnie nagraliśmy filmik, który został umieszczony na stronie dumnizpowstancow.pl. Na tej stronie znalazły się również życzenia dla powstańców ułożone przez uczniów klas ósmych.

 

Koordynator projektu  
Anna Mariańska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież