Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
MIŚ Z PRZYJACIÓŁMI ODWIEDZAŁ PRZEDSZKOLA

Miś, wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa, 25 listopada obchodził swoje święto. Właśnie tego dnia, świętuje się Światowy Dzień Pluszowego Misia, którego historia powstania ma związek z prezydentem Stanów Zjednoczonych Teodor’em Roosvelt’em.

 

REKLAMA

 

Wszystko zaczęło się w 1902 roku, kiedy prezydent był na polowaniu i jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Ranne zwierze przyprowadził do Roosvelt’a, który widząc jak bardzo miś jest przerażony, kazał go natychmiast puścić. Cała ta historia, została później opisana w gazetach. Artykuł przeczytał jeden z producentów zabawek, który rozpoczął produkować misie i nazwał je od zdrobnienia imienia prezydenta – Teddy Bear.

25 listopada tradycyjnie już, pracownicy Barlineckiego Ośrodka Kultury, przebrani za Misia, Osiołka i Królika, odwiedzają przedszkola i szkoły w gminie Barlinek z krótkim spektaklem i cukierkami. Odwiedzili więc Niepubliczne Przedszkole Językowe „W wiśniowym sadzie”, Montessori School Barlinek, Przedszkole Miejskie nr 1 im. Janiny Porazińskiej, Przedszkole Miejskie nr 2 "Pod Topolą", Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową w Mostkowie, Akademię Malucha Filokubino oraz Małe Przedszkole w Rychnowie. W niektórych z tych miejsc, Miś i jego towarzysze zostali obdarowani prezentami, a w Mostkowie, goście nagrodzili dzieci, które wzięły udział w konkursie na wykonane „Eko Misia”.

 

M.Przybylska

 

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież