BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Uroki Barlinka - ławeczki
Nordic walking to wspaniały temat na dobrą kondycję i relaks, ale przechadzając się z kijkami po naszej Puszczy Barlineckiej, czy po prostu spacerując alejkami przy jeziorze, może nas ogarnąć lekkie zmęczenie i zachodzi potrzeba odpoczynku.

Do tego potrzebne są ławeczki, których w Barlinku jest wciąż za mało, a ich stan też nie zawsze pozwala na bezpieczne skorzystanie z nich. Widuję na starych przedwojennych fotografiach Barlinka ławeczki wzdłuż jeziora i w leśnych traktach spacerowych. Do dnia dzisiejszego nie pozostał po nich ślad, ale czy nie należałoby tego odbudować.

Jest zrozumiałe, że miasto ma ważniejsze wydatki niż jakieś tam ławki, ale może umożliwić mieszkańcom postawienie ławek przez nich samych !? Otóż jest w Wielkiej Brytanii wspaniała tradycja upamiętniania ludzi, wydarzeń, a także publiczne podziękowanie komuś poprzez zafundowanie ławki i postawienie jej w miejscu uzgodnionym przez decydentów miasta.

REKLAMA

Na takiej ławeczce umieszcza się grawerowaną plakietkę z dedykacją i każdy kto na niej siada widzi z jakiej okazji i przez kogo została postawiona. Można też powspominać osobę, której ta ławka została zadedykowana. To bardzo fajna tradycja! Pozwala ludziom samym upiększyć miasto odciążając jego budżet. Nie chodzi tylko o ławki, ale i sadzenie drzew z dedykacją. Proponuję poruszyć ten temat na burzliwych naradach w Radzie Miasta i stworzyć mieszkańcom warunki prawne na tego typu działania społeczne. Określić warunki ich lokowania, wzory ławek, czy też innych równie potrzebnych turystyce obiektów.
RAF

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/lawki/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.