Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 27 kwietnia 2024r.   imieniny: Anastazy, Andrzej, Bożebor

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (15)
POTRĄCENIE NA PASACH

15 grudnia ok. godz. 6.40, doszło do groźnego zdarzenia drogowego przy ul. Niepodległości (przy skwerze im. marszałka Józefa Piłsudskiego). Informacji w tej sprawie, udzielił nam Oficer Prasowy KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacek Poleszczuk.

 

REKLAMA

 

„Ze wstępnych informacji wynika, że 27-letni kierujący samochodem Ford Mondeo, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego, uderzył w schodzącą z przejścia dla pieszych starszą kobietę. Poszkodowana nieprzytomna, została przetransportowana do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Kierujący został przebadany przez Policję na zawartość alkoholu w organizmie. Był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. W tej chwili, na czas prowadzenia czynności przez policjantów, odcinek drogi na wysokości ul. Szkolnej i ul. Staromiejskiej zostaje zablokowany”.

M.Przybylska

  

 

Komentarze

+5

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co z tą Panią? Mam nadzieję że ok.

Ponoć stało się najgorsze.

Niestety tak.

Bardzo mi przykro. Kondolencje dla rodziny.
+9

Guest

Cytuję Guest:
Czytam i wstyd że mieszkam w Barlinku. Pijany kierowca prawie zabił kobietę która była na środkowym pasie pijak jechał z kierunku Gorzowa, 1 promil na pasach. Ludzie to nie sarna 80 lat babcia w centrum miasta. Nikt się nie pyta czy babcia żyje co się jej stało z winy pijaka ile jechał czy w ogóle hamował. Tylko że piesi i przepisy szkoda gadać.
Czytam że samochód ma pierwszeństwo w centrum miasta na pasach bo babcia jedna wyskoczy nie. Ludzie stało się nieszczęście którego można było uniknąć. Sa pieniądze na ryneczki sreczki ale na światła brak. To jest ludzkie życie i tragedia tego chłopaka jak zrozumie i dotrze do niego co zrobił.

To jeszcze jest tragedia rodziny chłopaka, jeśli taką ma oraz tragedia rodziny potrąconej. Z tego wypadku wynikła nie jedna tragedia, ale kilka tragedii. Mam nadzieję, że Burmistrz ograniczy ilość sklepów monopolowych w Barlinku, bo jest ich zdecydowanie za wiele. Trzeba myśleć przyczynowo i skutkowo a nie bezmyślnie podpisywać zgody na alkoholowe obiekty.
-14

Guest

Cytuję Guest:
Mieszkam w Niemczech jestem kierowcą tu pieszy jest święty i to jakoś funkcjonuje. Też zdążają się wypadki. Nie mam problemu zwolnić przed przejściem widzę że ktoś się zbliża to się zatrzymam, korona z tego powodu mi nie spadnie. U nas w Polsce to taki trochę dziki zachód mam auto to jestem kimś. Lepiej zwolnić popatrzeć niż komuś krzywdę zrobić. Nie rozumiem dlaczego miasto nie zrobi ograniczenia 30 km. U mnie w mieście wszędzie w centrum, na osiedlach jest 30 i ludzie żyją jakoś jadą powoli.

Jakby zrobili ograniczenie do 30 km/h to w Barlinku nie mogłyby odbywać się egzaminy na prawo jazdy.
Ofiary więc muszą być . Zawsze jest coś za coś.
+12

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
To jest już fakt. Mieszkańcy naszego Barlinka nie mogą czuć się na pasach bezpiecznie, zwłaszcza że zdarza się za często (niestety) takie wypadki. To przecież zawsze ktoś bliski komuś jest poszkodowany, zwłaszcza teraz na Święta. Ja też uważam, że można temu zapobiec i apeluję do władz miasta o rozważenie ograniczeń lub innych sposobów zwalczania problemów typu jazda po pijanemu lub ignorowanie przejścia dla pieszych.

to jakieś jajka na twardo. O co chcesz jeszcze apelować? O alkomat na kazdym skrzyżowaniu. A apel o wyeliminowanie idiotów to dobry apel czy słaby? Problemem jest alkohol i nonszalancja po spożyciu. Brak hamulców, przyzwolenie a później zdziwienie, że pasy za krótkie, niedomalowane lub niedoświetlone. Akurat te są bardzo dobrze doświetlone, więc o co będziemy walczyć? O anioła stróża na każdej latarni?
Kara za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu winna być nieuchronna, dotkliwa i publiczna. Jan Kowalski nie może być anonimowy sprawcą działającym pod wpływem. Trzeba takie zdarzenia piętnować, nagłaśniać, aby było wiadome, że pobłażanie nie istnieje

Raczej na to szans nie ma bo RODO
+14

Guest

Cytuję Guest:
To jest już fakt. Mieszkańcy naszego Barlinka nie mogą czuć się na pasach bezpiecznie, zwłaszcza że zdarza się za często (niestety) takie wypadki. To przecież zawsze ktoś bliski komuś jest poszkodowany, zwłaszcza teraz na Święta. Ja też uważam, że można temu zapobiec i apeluję do władz miasta o rozważenie ograniczeń lub innych sposobów zwalczania problemów typu jazda po pijanemu lub ignorowanie przejścia dla pieszych.

to jakieś jajka na twardo. O co chcesz jeszcze apelować? O alkomat na kazdym skrzyżowaniu. A apel o wyeliminowanie idiotów to dobry apel czy słaby? Problemem jest alkohol i nonszalancja po spożyciu. Brak hamulców, przyzwolenie a później zdziwienie, że pasy za krótkie, niedomalowane lub niedoświetlone. Akurat te są bardzo dobrze doświetlone, więc o co będziemy walczyć? O anioła stróża na każdej latarni?
Kara za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu winna być nieuchronna, dotkliwa i publiczna. Jan Kowalski nie może być anonimowy sprawcą działającym pod wpływem. Trzeba takie zdarzenia piętnować, nagłaśniać, aby było wiadome, że pobłażanie nie istnieje
+3

Guest

Cytuję Guest:
Musiałeś przyhamować bo nie stosujesz się do znaków. Przejścia sa oznakowane a ty masz obowiązek zwolnić. I kamizelki nie sa wtedy potrzebne.


Żaden samochód nie zahamuje od razu niezależnie od prędkości! Wbijcie sobie do głów, że przepisy przepisami ale trochę ostrożności przed przejściem dla pieszych nigdy nie zaszkodzi! Nie pozdrawiam dwóch Pań pod parasolem, które szły chodnikiem i nagle zmieniły kierunek wprost pod moje auto!
Czy "zbawi" Cie, ze przez miasto które idzie się na pieszo 20 min przejedziesz szybciej o 3 min?
+10

Guest

To jest już fakt. Mieszkańcy naszego Barlinka nie mogą czuć się na pasach bezpiecznie, zwłaszcza że zdarza się za często (niestety) takie wypadki. To przecież zawsze ktoś bliski komuś jest poszkodowany, zwłaszcza teraz na Święta. Ja też uważam, że można temu zapobiec i apeluję do władz miasta o rozważenie ograniczeń lub innych sposobów zwalczania problemów typu jazda po pijanemu lub ignorowanie przejścia dla pieszych.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież