Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 26 kwietnia 2024r.   imieniny: Artemon, Klaudiusz, Marcelin

Reklama

A A A
2.6 1 1 1 1 1 Ocena 2.60 (5)
ZIMNO W SALI SPORTOWEJ

Wraz z nastaniem mrozów, do naszej redakcji nadsyłane są listy wskazujące na zbyt niskie temperatury m.in. w obiektach szkolnych. Oto jeden z nich. Czytelnik pisze m.in.: "Od 2-3 tygodni temperatura w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4,  nie przekracza 14-15 stopni Celsjusza, co jest poniżej normy. Przez to chorują dzieci i najprawdopodobniej nauczyciele. 

 

REKLAMA

 

Podobno był jakiś mechanik, który coś próbował naprawić, ale powiedział że to błąd konstrukcyjny lub na etapie projektu. Dyrektorka została z ręką w nocniku. Z tego co wiem, nie było żadnego urzędnika z działu inwestycji, który pochyliłby się nad tematem, a przecież jako nadzór budowlany przyjmował - zatwierdzał inwestycję w postaci nawiewowego ogrzewania.”

 

O sprawę zapytaliśmy w barlineckim Urzędzie Miejskim. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.

 

„Instalacja ogrzewania sali gimnastycznej została wykonana w tym samym czasie co termomodernizacja szkoły. W okresie gwarancji nie stwierdzono żadnych usterek. W marcu 2021 roku, przed zakończeniem okresu gwarancji, dokonano przeglądu gwarancyjnego, do protokołu przeglądu nie wniesiono uwag.  Ze względu na niska temperaturę w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4, podjęto działania zmierzające do ustalenia przyczyny zbyt niskiej temperatury. Szkoła zleciła przegląd instalacji w sali gimnastycznej. Przegląd instalacji w sali gimnastycznej wykazał usterkę  sterowników,  które  odpowiadają za utrzymanie w hali sportowej określonej temperatury. Sterowniki zostały zamówione przez firmę dokonującą przeglądu, która zobowiązała się dokonać ich wymiany.”

 

Jacek Słomka  

 

 

Komentarze

+10

Guest

Ja pamiętam że żeby było ciepło to trzeba się ruszać i do tego służy hala sportowa a nie grzać ławki kiedyś nauczyciel ćwiczył razem z nami a teraz wyjątkowo że nauczyciel też ćwiczy.chyba trzeba się ruszać będzie ciepło..
+11

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ja pracuje w sklepie i mam 8 stopni na sklepie budynek w stanie technicznym tragedia i nikogo to nie obchodzi. Oszczędności i tylko słyszę że dostaniemy wysoki rachunek za ogrzewanie... Najlepiej winę zwalić na Putina

Pracodawca musi zapewnić odpowiednią temperaturę.

Do wiosny L4 i niech sam w zimnicy siedzi.
+16

Guest

Cytuję Guest:
Ja pracuje w sklepie i mam 8 stopni na sklepie budynek w stanie technicznym tragedia i nikogo to nie obchodzi. Oszczędności i tylko słyszę że dostaniemy wysoki rachunek za ogrzewanie... Najlepiej winę zwalić na Putina

Pracodawca musi zapewnić odpowiednią temperaturę.
-11

Guest

Najlepiej nie chodzić do szkoły bo w domu jest ciepło a skoro oszczędzają na ogrzewaniu a dzieci mają marznoc to niech szkoły pozamykają bo dzieci będą zdrowsi i rodzice będą szczęśliwszy bo na lekarstwa zaoszczędzają
+7

Guest

Cytuję Guest:
Ja pracuje w sklepie i mam 8 stopni na sklepie budynek w stanie technicznym tragedia i nikogo to nie obchodzi. Oszczędności i tylko słyszę że dostaniemy wysoki rachunek za ogrzewanie... Najlepiej winę zwalić na Putina

tu akurat zwalili winę na sterowniki a nie Putina :)
+27

Guest

W szkole podstawowej nr 1 na ulicy Jeziornej zimno jest w szkole... Dzieciaki na apelu dowiedziały się że mają się ciepło ubierać, bo jest zimno i zimno będzie... Może zamiast oszczędzać na szkole, powinniśmy przykręcić kurki w urzędzie miasta? Tam na pewno mają cieplutko.
+17

Guest

Ja pracuje w sklepie i mam 8 stopni na sklepie budynek w stanie technicznym tragedia i nikogo to nie obchodzi. Oszczędności i tylko słyszę że dostaniemy wysoki rachunek za ogrzewanie... Najlepiej winę zwalić na Putina

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież