BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
''MIASTO NOCĄ'' Z MACIEJEM ŚWIATŁOWSKIM

W najbliższy czwartek 19 stycznia w szczecińskim Multikinie, odbędzie się uroczysta premiera filmu Piotra Lewandowskiego „Miasto nocą. Powrót rzeźnika z Niebuszewa”. W jednej z ról, reżyser obsadził mieszkańca Barlinka Macieja Światłowskiego.

 

REKLAMA

 

Historia filmu rozgrywa się w czasach współczesnych, jednak została ona przeniesiona z lat 50-tych. Wówczas na terenie Szczecina, grasował sprawca makabrycznych zbrodni, Józef Cyppek zwany „Rzeźnikiem z Niebuszewa”. Film oparty jest więc na prawdziwych wydarzeniach.

Oprócz Macieja Światłowskiego, w filmie można zobaczyć m.in. Marcina Laskowskiego, Zdzisława Dolata, Mariusza Kałamarza, Waldemara Rakoczy, Piotra Lewandowskiego, Dawida Waszkiewicza, Marcina Parchetę, Henryka Gęsikowskiego, Adama Zycha i Krzysztofa Rutkowskiego.

 


Maciej Światłowski - foto fb

 

Akcja filmu "Miasto nocą" rozpoczyna się w połowie września w Szczecinie. W mieście od miesiąca trwają poszukiwania zaginionej Justyny Przybysz. Ta 23 letnia, młoda kobieta, zostaje odnaleziona martwa w kanale rzecznym. Wszystko wskazuje na to że stała się ofiarą brutalnego mordercy. Najbardziej szokuje fakt że jej ciało zostało pozbawione prawej dłoni. To zdarzenie jest tylko początkiem serii brutalnych morderstw. Miejscowa policja zostaje wystawiona na ogromną próbę. Kulminacja ataków i sposób działania mordercy powoduje u śledczych stan totalnej bezradności. Wydział kryminalny prowadzący śledztwo nie może powstrzymać mordercy. Nawet pomoc prywatnego detektywa nie jest w stanie przerwać fali zbrodni. To tworzy nerwową atmosferę, konflikty, i jest przyczyną załamania jednego z policjantów (opis pochodzi ze strony filmu).

Film wchodzi na ekrany kin w całym kraju na przełomie lutego i marca. Mamy nadzieję, że będzie też grany w barlineckim kinie „Panorama”.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.