Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.1428571428571 1 1 1 1 1 Ocena 3.14 (7)
''PASJA'' BARLINECKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Styczeń to miesiąc obfitujący w spotkania noworoczne, które organizowane są przez różne grupy czy też stowarzyszenia. Takie właśnie spotkanie, odbyło się 19 stycznia w Europejskim Centrum Spotkań, a zaprosił na nie Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

REKLAMA

 

Wśród gości byli nie tylko członkowie BUTW, ale również m.in. przewodnicząca Barlineckiej Rady Seniorów Teresa Czerwińska i Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.  Spotkanie otworzył występ w wykonaniu grupy artystycznej pod kierownictwem Magdaleny Zyndy – Lis. Grupa ta, działa od lutego 2011 roku i jakby nie patrzeć, jest starsza od samego BUTW o cały rok, bowiem UTW oficjalnie został powołany 09.02.2012r. Przez ten cały czas, grupa funkcjonowała bez nazwy. Ale to się zmieniło właśnie 19 stycznia.

Oficjalnego odsłonięcia tablicy z nową nazwą, dokonał burmistrz Dariusz Zieliński. Tak więc od tego dnia, bezimienna do dziś grupa, przybrała nazwę „PASJA”. Członkowie zespołu otrzymali też pierwszy prezent z rąk burmistrza, a był to sprzęt audio, który z pewnością pozwoli na bezproblemowe przeprowadzanie prób. W części artystycznej wystąpił również Roman Lackowski, który zdradził naszej redakcji, że jego zespół „Romantic”, otrzymał specjalne zaproszenie do Warszawy, gdzie w marcu wystąpi w Senacie.

W trakcie uroczystości życzenia noworoczne wszystkim członkom BUTW złożyła prezes Maria Mitek, a także Zofia Ludwikowska i Maria Kurczewska. Nie zabrakło też uhonorowania członkiń uniwersytetu, które ukończyły 80-lat. Były to panie - Stanisława Morawska, Ryszarda Makowska, Krystyna Lenkiewicz, Janina Borowska, Genowefa Maliszewska i Irena Wołujewicz. Trzem paniom, wręczono legitymacje członkowskie. Nowymi członkiniami BUTW zostały – Ewa Kierniej, Danuta Kwiatkowska i Janina Borowska. Spotkanie zakończono omówienie planów na najbliższe miesiące, nowego 2023 roku.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież