BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA EMERYTA I RENCISTY

Z początkiem 2023 roku, zaszły ważne zmiany w legitymacjach wydawanych emerytom i rencistom przez ZUS. Od 01 stycznia legitymacje te wydawane są elektronicznie. Teraz można z niej korzystać przy użyciu aplikacji mObywatel.

 

REKLAMA

 

Taki dokument otrzyma każdy z Państwa, kto pobiera rentę lub emeryturę. Nowy świadczeniobiorca, otrzyma już tylko legitymację elektroniczną. Najważniejsze informacja jest taka, że nie trzeba nic robić by ją otrzymać. Działa ona identycznie, jak dotychczasowy dokument plastikowy. Zmiany nie oznaczają, że teraz będzie można korzystać tylko z legitymacji elektronicznej.

„Fizyczny” dokument nadal będzie funkcjonował i jeśli ktoś z Państwa chce z niego nadal korzystać, ma do tego prawo. Dotychczasowi świadczeniobiorcy „plastik” już posiadają, nowi jeśli będą chcieli mieć go fizycznie, będą musieli złożyć wniosek do ZUS o jego wyrobienie.

 

OPS - nadesłane

 

 

Komentarze

+1

Guest

Tak to droga do samych problemów dla obywatela a mniejszych dla urzędników którzy w tym systemie doskonale się odnajdą bo za nic nie będą odpowiadać. Wszystkie niedogodności spadną na obywatela.
+6

Guest

Powoli kawałek po kawałeczku ,tak żebyśmy nie zauważyli zabierają nam wolność ,swobody obywatelskie ,robią z nas chodzące skarbonki w imię troski o nasze dobro . Powoli stajemy się numerkami w wirtualnym świecie urzędów ,banków itp. możemy płacić wygodnie wirtualna walutą . Tylko że to jest kij jak zresztą każdy który ma dwa końce bo wystarczy że ktoś naciśnie enter na klawiaturze i przestaniemy istnieć w tym całym świecie ,także bankowości a wtedy zaczną się problemy natury fizycznej z wypłata pieniędzy z banku ,załatwieniem spraw urzędowych ,pójściem do lekarza bo przecież w systemie nas nie ma . Dobrowolnie wchodzimy w rolę niewolników ,i to mnie bardzo smuci że nikt ale to nikt nie widzi czym to się skończy a niestety tak na 100% się skończy może nie teraz ,nie za 10 lat ale taki jest cel od początku tych udogodnień .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.