Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
WZROST OPŁAT W SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH

Od kilku tygodni, piszą do nas mieszkańcy bloków mieszkalnych w Lutówku, których przeraził widok opłat, jakie mają wnosić do swojej spółdzielni mieszkaniowej. Niektórzy mówią wprost – nie jesteśmy w stanie z miesięcznych dochodów opłacić tego rachunku. Nie mówiąc o pozostałych opłatach, kupieniu czegoś do jedzenia czy leków.

 

REKLAMA

 

Chodzi o wzrost opłat za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę. Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy bloków otrzymali pismo informujące o nowych stawkach cenowych. Było to odpowiednio: centralne ogrzewanie 22,75 zł brutto za 1m2 powierzchni lokalu oraz podgrzanie 1m3 wody 152,25 zł brutto. Wcześniej opłaty te wynosiły – ogrzewanie 9,65 za 1m2 i woda 60zł za 1m3.

Po rozmowach z mieszkańcami, którzy nie godzą się na tak wysokie stawki, obniżono cenę w grudniu na 21,70 brutto za 1m2 ogrzewania oraz 72 zł na 1m3 podgrzania wody. Problem w tym, że od stycznia te ceny ponownie poszybowały – ogrzewanie bez zmian, natomiast woda na 178,35 za 1m3. Jeden z mieszkańców za 62 metrowe mieszkanie, musi teraz płacić ponad 1800 zł, przy zużyciu 2m3 wody. Jeszcze w ubiegłym roku, pytaliśmy w spółdzielni zarządzającej blokami mieszkalnymi w Lutówku, o tą dużą jakby nie patrzeć podwyżkę, jednak nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na wysłanego przez nas maila. Jak informują nas mieszkańcy, spółdzielnia owa podwyżkę tłumaczy wysokim kosztem zakupu nośników ciepła. Z tego co nam wiadomo, lokatorzy dalej walczą o obniżenie kosztów.

A jak to wygląda w innych spółdzielniach mieszkaniowych w gminie Barlinek? Też otrzymali Państwo tak znaczne podwyżki?

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+1

Guest

W wspólnotach Mieszkaniowych w Mostkowie opłata za centralne ogrzewanie jest
8 zł i 9 zł za m2 powietrzni lokalu Mieszkania są opalane olejem opałowym , w Każdym
budynku 18 rodzinnym jest piec olejowy i magazyn paliwa , to jest cena po zmianie
cen za olej opałowy
-1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Witam, tu mieszkaniec domu jednorodzinnego, kombinując w tym roku i tak kosztuje mnie to ok. 300% więcej.....

Prawdy chyba tu nie piszesz.
Ja opalam eko groszkiem dom i dostałem 3 tys dodatku i eko groszek kupuje po 2 tys. Wychodzi mi na to samo co w zeszłym roku.

A w zeszłym roku ekogroszek był po 2 tys? Jak może wyjść ci tyle samo skoro węgiel zdrożał?
+6

Guest

Przy takich podwyzkach nalezy zrezygnowac z ogrzewania i cieplej wody i zorganizowac to sobie we wlasnym zakresie np elektryczne podgrzewacze wodu czy promienniki. Watpie czy wyjdzie drozej a i bedziecie mieli 100% kontroli nad wydatkami.
+9

Guest

Po 1 , mieszkańcy bloku to wspólnota mieszkaniowa po 2 zarządcę( Lukary ) trzeba było zmienić zaraz po aferze z kasą z funduszu remontowego .
Po 3 te bloki popadają w ruinę .
Po 4 czas zakasać rękawy i zacząć interesować się tym gdzie płyną pieniążki , ile kosztuje i gdzie jest kupowany opał.
+6

Guest

A może te całe zarządy spółdzielcze rozwiązać bo biorą kasę za nic a utrzymanie pracowników to kpina po to żeby wziąć kredyt na ocieplenie czy wymianę okien może zrobić pracownik urzędu miasta. Na ul. Sądowej były prezes zrobił mieszkańców w balona że piwnice pocieplał bez pytania a teraz ludzie płaca kredyt.
+5

Guest

Cytuję Guest:
Czegoś tu nie rozumiem!!!! To jednak można było zejść ze stawką jak mieszkańcy się sprzeciwili!! To po co była podwyżka!!!!!?????

Żeby podnieść o 200 a obniżyć o 20 takie to są obniżki
+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kiedy czytam komentarze mieszkańców górnego tarasu albo domków, takie jak poniżej, to śmiać mi się chce. Sami sobie pozwalacie na takie ceny - ja mieszkam w domku jednorodzinnym, utrzymuje 19-21 st. Celsjusza i nawet podwyżka cholerawieile% nie kosztuje mnie tyle ile kosztuje ogrzanie mieszkania na blokach w Lutowku ani Rychnowie ;)


U mnie podobnie. Ogrzewam duży dom (350 m kw) gazem LPG i w tym roku po podwyżkach kosztuje mnie to 5 tys. zł/ rok czyli ok. 417 zł miesięcznie, w tym także ciepła woda.
Nie rozumiem, skąd takie kwoty...

Lubię porównania w stylu termos vs.durszlak :D

Guest

Cytuję Guest:
Tereny popegowskie tzw. Mieszkania bloki Lutówko, Rychnów, Mostkowo w większości zamieszkałe przez osoby starsze, schorowane o niskich emeryturach, tragedia takie czynsze, wraca stare, nowe pytanie " jak żyć Panie Premierze"

Teraz to prawie wszyscy rozdzierają szaty a ile w tej kwestii zrobili ? Wśród tych starszych osób zapewne też mieszkają młodzi ludzie którzy rozumieją podstawy fizyki no chyba ,że na wagary chodzili.Czy naciskali tą spółdzielnię która zakotwiczona jest jeszcze pod tym względem myślenia w głębokim PRLu aby wykonać termomodernizację budynków ? Przecież teraz są różne formy dofinansowania tego typu przedsięwzięć .Tak wiadomo niektórzy powiedzą : a co mnie to obchodzi płacę to wymagam. A praw fizyki nie oszukasz i budynek nieocieplony potrzebuje ( 30-40%) więcej energii aby utrzymać tą samą temperaturę w porównaniu do ocieplonego budynku i nie wiadomo czym będzie grzany to cały czas będzie drogo tym bardziej teraz. Więc zamiast się mazać i narzekać czas pomyśleć o dociepleniu bo tanio to już było i nie wróci więcej .
-2

Guest

Cytuję Guest:
Kiedy czytam komentarze mieszkańców górnego tarasu albo domków, takie jak poniżej, to śmiać mi się chce. Sami sobie pozwalacie na takie ceny - ja mieszkam w domku jednorodzinnym, utrzymuje 19-21 st. Celsjusza i nawet podwyżka cholerawieile% nie kosztuje mnie tyle ile kosztuje ogrzanie mieszkania na blokach w Lutowku ani Rychnowie ;)


U mnie podobnie. Ogrzewam duży dom (350 m kw) gazem LPG i w tym roku po podwyżkach kosztuje mnie to 5 tys. zł/ rok czyli ok. 417 zł miesięcznie, w tym także ciepła woda.
Nie rozumiem, skąd takie kwoty...
+17

Guest

Moim skromnym zdaniem nie chodzi o nic innego jak o maksymalne wydojenie (inaczej tego nie można nazwać) właścicieli mieszkań. Bez względu na to czy to Lutówko, czy Rychnów, czy Mostkowo. Wszędzie dostawcą ciepła jest ZPU-EKO Energia. Właściciel wychodzi z założenia , że już lepszej możliwości nie będzie, wszystko drożeje więc dlaczego on nie może podnosić stawek…. Tylko zachodzi jedno zasadnicze pytanie. Cena peletu poszła o 100 % do góry a on winduje cenę o 200%.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież