Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
KRÓTKOFALOWCY POŁĄCZYLI SIĘ Z BOUVET

Bouvet to najbardziej odległa i zamarznięta wyspa na świecie. Więcej ludzi poleciało w kosmos, niż postawiło stopę na Bouvet. 95% wyspy pokryte jest lodowcem. W okresie od 6 - 13 lutego 2023 DX ekspedycja 3Y0J w międzynarodowym składzie pod wodzą Norwegów, nawiązywała łączności radiowe z krótkofalowcami z całego globu.

 

REKLAMA

 

Mimo ekstremalnie trudnych warunków pogodowych, zapisali w swoim logu blisko 19.000 łączności. Miło nam poinformować, że barlineckim krótkofalowcom z klubu SP1KRF, udało się nawiązać łączność z tą wyspą. Wyspa Bouvet w rankingu DXCC most wanted, jest na 2 miejscu, zaraz po Korei Północnej.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspiruje naszych Czytelników do poszukania Bouvet na swoich mapach, a być może do zainteresowania się krótkofalarstwem. Na koniec jeszcze jedna dobra informacja. 25 lutego 2023 jacht żaglowy Marma, szczęśliwie dopłynął z całą załogą do Kapsztadu. 

 

SP1KRF – nadesłane 

Foto: Ken Opskar, Erwann Merrien, Mike Crownover, Otis Vicens

 

 

Komentarze

+1

Guest

Gratuluję sukcesu barlineckim Krótkofalowcom! Jestem dumny, że mogę być częścią społeczności, która reprezentuje Barlinek w zawodach polskich i ogólnoświatowych. Zwłaszcza w trudnym dla wszystkich czasie, kiedy łączność kryzysowa powinna mieć szczególne znaczenie. Tak trzymać! Pozdrawiam JACEK
+4

Guest

Gratuluję Arturowi SP3LPR z Barlinka łączności z Bouvet Island. Też miałem przyjemność rozmawiać z 3Y0J. Gorzów Wielkopolski pozdrawia Barlinek, 73 - SP3CMX

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież